Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

niespokojny sen

Data utworzenia : 2017-07-12 20:54 | Ostatni komentarz 2017-08-23 21:27

gosia1025

2954 Odsłony
31 Komentarze

Syn 2 lata zasnął o 18 o 19 przekrecił sie z łóżka i spadł głową na podłogę. Płacz do 20 i zasnął ;-( myślicie ze to z przerażenia czy cos sie stało? Guza ma małego ale jednak ma ;-(.

2017-07-13 14:06

W nocy troche płakał. Ale już chyba jest wszystko ok. Przynajmniej nie widac niczego poważnego ;-)

2017-07-13 11:19

Tez wlasnie wpadłam zobaczyć co u Was słychać. Daj znać gosia.

2017-07-13 10:49

gosia i jak u Was noc??? Jak synek?????

2017-07-12 23:59

Na pewno nic sie nie stalo moj synek ma juz 3,5latka ale od ok 2lat tez spi ciagle jakos nie spokojnie..wierci sie non stop, ma.nawyk ssania kciuka i czasem to non stop ssie palca tak glosno ze ciagle sie budze tym wywołuje ze chce pic ale czasem juz.tak robi nawet juz od siebie.czasem budze sie a on spi na samym końcu lozka teraz juz lepiej wiekszosc mial tak wlasnie jak mial 2latka to wędrował po calym lozku...raz mi spadl z lozka jak mial pul roczku i spanikowana pojechalam na przeswietlenie...ale nieszczęście wszystko w porządku a plakal bardzo...a tym bardziej pani synek nic dziwnego ze plakal slodko sobie spal a tu nagle sie wybudzil bo spadl z lozka i to na snie wiec na pewno wiekszosc to z strachu niz z bolu...ja w tedy spalam z synkiem i dawalam go od strony sciany ale jak spi pani synek sam w lozku to moze pani jakis kocyk zawinac w rolonik i położyć obok i poduszke ma podloge..jak tak czasem spi nie spokojnie.

2017-07-12 23:28

Gosia wydaje mi się, że Syn po prostu bardzo się przestraszył do tego jednak upadł na głowę więc na pewno go to boli. Jeśli nie przyłożyłaś niczego zimnego na guza od razu to postaraj się teraz przykładać coś do niego. Obrzęk będzie wtedy mniejszy. Ja też słyszałam kiedyś teorię, że po upadku nie powinno się kłaść dziecka spać przez jakieś 3 godziny ale później już zmieniła się opinia i lepiej jednak położyć dziecko jeśli chce spać a nie męczyć je dodatkowo i przeciągać porę snu. Jak Maluch sam chce spać to niech spokojnie śpi. Może się częściej budzić w nocy z płaczem bo będzie jeszcze przeżywał upadek jednak reaguj za każdym razem przytulaj i powinno być dobrze. Jak juro pojawią się jakieś niepokojące objawy bądź też w nocy typu wymioty, zawroty głowy czy dziecko będzie jakkolwiek dziwne wtedy bez chwili zastanowienia jedź na pogotowie przebadać dziecko. Mam nadzieję, że jednak nie będzie to konieczne.

2017-07-12 21:34

gosia najprawdopodobniej bardzo się wystraszył no i pewnie tez go zabolało. Przez sen postaraj się przyłożyć coś chłodnego do guza by obkurczyć naczynia krwionośne i zahamować wzrost obrzęku. Kiedyś mawiano, by nie pozwalać dziecku spać ok 2-3godzin po takim zajściu, ale zaś później słyszałam, że jesli to pora spania dziecka to należy pozwolić zasnąć. Jeśli w nocy obudzi się albo z rana obserwuj go dokładnie, każdy niepokojący objaw a już na pewno nudnosci, zawroty głowy czy inne zachowania dziwne jesli tylko się pojawią to bez wahania jedź na SOR tam mają obowiązek zbadać dziecko i potwierdzić, że nic się nie dzieje a jesli coś to udzielą Wam pomocy.

2017-07-12 21:18

Kochana a schładzałaś tego guza ??? Najlepiej przyłożyć coś zimnego na guza..... Pewnie się wystraszył a jak guz jest to i ból obserwuj syna i jak coś cię zaniepokoi to do szpitala