Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Wizyta u stomatologa z 4 latkiem

Data utworzenia : 2017-05-11 11:23 | Ostatni komentarz 2017-05-22 22:08

K.Wozniak

1322 Odsłony
10 Komentarze

Witam, mam mały problem ponieważ mój syn ma niewielka próchnicę w kilku ząbkach, które chciałam za w czasu leczyć. Byliśmy na dwóch wizytach, które zakończyły się niepowodzeniem. Podczas wizyty dziecko nie chce tak szeroko jak wymaga tego stomatolog otworzyć buźki i w czasie gdy stomatolog zaczyna już coś działać On zamyka buzię. N/ie płaczę podczas wizyty, tylko mówi że nie może otworzyć bo go boli i odpycha ręką, rękę stomatologa. Już nie wiem co mam zrobić, chciałabym wyleczyć mu ząbki ale nie mam już pomysłu jak przekonać go do tej wizyty. Czy macie jakieś pomysły na przekonanie 4 latka?

2017-05-11 14:52

Byliśmy u dwóch różnych stomatologów dziecięcych. Teraz planujemy jechać do Pani stomatolog innej i tym razem na wizytę z synem pojedzie mąż. Za każdym razem miał obiecaną nagrodę, nie pomagało. Teraz przy myciu ząbków opowiada mi, że już pójdzie do dentysty bo nie chce mieć chorych ząbków. No zobaczymy...

2017-05-11 14:41

Dużo zależy od podejścia dentysty.Ja wybierając dentystę zrobiłam rozeznanie,który ma najlepsze podejście do dzieci.Na początku nasza pani dentystka sprawdziła córce ząbki i opowiedziała,że tu jest robaczek i trzeba go wygonić a potem zakleić plasteliną.I pani pokazała kolorowe plomby. Dentystka podczas wiercenia ją zagadywała,łezki w oczach córki się pojawiły ale udało się i wyszła z różową plombą.Wcześniej jeszcze obiecaliśmy jej nagrodę za tą wizytę u dentysty,więc po wyjściu jechaliśmy zaraz po zabawkę. Nie wiem jaki był Wasz dentysta,ale taki "zwykły"nie potrafi podejść dziecka.Spróbuj pójść do innego.Jak Ty byłaś z synkiem na tych wizytach to może lepiej ,aby następnym razem mąż z nim poszedł.Możesz jeszcze spróbować w domu bawić się z nim w dentystę albo kupić taką zabawkę do naprawiania ząbków(np.krokodyl) Do pediatry moja córka często zabierała swoją ulubioną maskotkę -Dinusia.Może taka ulubiona zabawka synka podczas wizyty u dentysty by pomogła przezwyciężyć lęk. Trzymam kciuki,aby następnym razem się udało.