Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Zgrzytanie zębami przez sen

Data utworzenia : 2017-05-11 11:05 | Ostatni komentarz 2017-07-22 10:41

K.Wozniak

1407 Odsłony
13 Komentarze

Witam, mój syn zgrzyta zębami przez sen. Zdarza mu się to prawie codziennie , czy uważacie że jest to powód do niepokoju?

Konto usunięte

2017-07-22 10:41

Niestety badanie na pasożyty bardzo bardzo rzadko coś wykazuje u dzieci sama to sprawdziłam moich dzieci. Dziecko które zgrzyta zębami jak ktoś wcześniej napisał może to wynikać z nadmiaru emocji bądź też problemów emocjonalnych dziecka które w ten sposób rozładowuje emocje. Jeśli chodzi o pasożyty warto zwrócić uwagę również na inne objawy Jeśli one występują trzeba to skonsultować z lekarzem pediatrą który zapewni odpowiednią odpowiednią opiekę

2017-07-20 09:05

Ile ma dziecko lat ??

2017-07-14 21:44

Ja za dziecka zgrzytałam zębami przez sen a z rana byłam osłabiona i śpiąca i głowa mnie bolała ale po godz. mi przechodziło i mama myślała że ją okłamuję bo nie chcę do szkoły iść ale lekarz stwierdził że jak ktoś ma pasożyty to tak właśnie się zachowuje i zrobiliśmy badanie kału na pasożyty i okazało się że mam robaki i dopiero jakieś specjalne leki sprowadzane z Niemiec mi pomogły wyjść z tego więc ja radzę zrobić badanie kału .

2017-07-10 22:23

K.Woźniak daj znać jak zrobicie wyniki

2017-07-10 21:27

Z opowiadań mamy wiem, że ja bardzo długo zgrzytałam zebami za dziecka. Badano kilka razy na obecność pasożytów i wyszło, że nic nie ma, próbki za każdym razem były czyste, z tego co wiem obecnie pasożyty ujawniają si etlko przez kilka dni w miesiącu, więc tak na prawdę nie wiemy czy prawidłowe wyniki są faktycznie cały czas, czy trafiliśmy akurat w te dni podczas których się nie ujawniają. ale lekarze zwykle zlecają tylko to badanie i tylko ono jest refundowane, ponieważ jest tanie i nieinwazyjne. Można wykonac badania z krwi, jednak ono jest już dość drogie. Niekiedy lekarz zapisuje leki bez stwierdzenia obecności pasozytów w kale(własnie z tych względów o których wspomniałam powyżej) i nakazują leczyć całą rodzinę oraz pupili, leczenie tylko dziecka nie ma sensu. Porozmawiaj z pediatrą Malucha, może znajdziecie inne objawy wskazujące na występowanie pasozytów i może zleci badanie laboratoryjne. Tak jak wspomniały dziewczyny powyżej zgrzytanie może być też oznaką odreagowywania dziennych stresów, przyczyną może być też zakwaszenie organizmu (bada się pH śliny- ale szczegóły może powie Ci lekarz, bo to wiem tylko z teorii) albo po prostu zbyt ścisły zgryz, nazywany też zbyt zamkniętym, tutaj o pomoc i poradę możecie dopytać lekarza stomatologa.

2017-06-02 22:30

Zrob badanie na pasozyty dziecku,takie zgtzytanie to.wlasnie.to wywoluja

2017-05-31 23:47

Niektóre laboratoria są nierzetelne lepiej oddać próbkę do sprawdzonego laboratorium

2017-05-31 16:29

Najpewniej pasożyty. Moje laboratorium bada do trzech próbek co kilka dni, jeśli w żadnej nie wyjdą znaczy że nie ma robili