Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problem z kupą u trzyletniego uparciucha

Data utworzenia : 2017-05-09 09:41 | Ostatni komentarz 2018-05-23 00:18

Ewcia88

5327 Odsłony
51 Komentarze

Drogie mamy czy macie swoje sposoby by przekonać trzylatke że kupę robić do nocnika/kibelka a nie w majteczki ? Z siusianiem nie ma najmniejszego problemu od ponad roku - jak czuje potrzebę udaje się sama do łazienki lub wola by z nią iść. Jednakże z kupą mamy problem - z reguły jest to ukrywanie się po kątach i wychodzeniu już z kupą w majteczkach. Czy któraś z Was miała podobny problem? Jak daliście sobie radę?

2017-05-09 17:33

Niestety nakładkę mam od samego początku gdyż na nocnik zbytnio nie chciała i mimo to mam problem. Tlumaczymy jej wszyscy jak powinno być , że to nie ładnie co robi i pokazuje jej że brudzi tylko rzeczy. Ze to nieładnie pachnie i wogole. To powie mi ładnie przepraszam, ukocha mnie i zapewni że więcej nie zrobi ;) ale niestety nadal robi jak robi . Miejmy nadzieję że czas zrobi swoje. Dzięki za link do artykułu napewno chętnie go przeczytam.

2017-05-09 16:10

Pomysł z nakładką jest dobry, my właśnie na nakładkę sądzimy dzieci i u nas nie ma problemu z wypróżnieniem się właśnie do kibelka a nie w majteczki ( mój synuś jeszcze nie ma trzech lat - jest z lipca a na kibelek robi od stycznia) Dobrym sposobem jest również pokazywanie dziecku np mój synek bierze przykład ze swojej dwa lata starszej siostry, widzi co ona robi i ją naśladuje. Mój synuś od jakiegoś czasu jak chce siusiu to załatwia się jak duzi chłopcy czyli na stojąco, wiecznie mam ulaną deskę ale nie mogę mu tego zabronić skoro jego tato właśnie tak siusia ;) a dzieci wszystko dojrzą ;)

2017-05-09 12:44

Przeczytaj proszę zwłaszcza wypowiedź Pani ekspert w tym podobnym wątku: http://lovi.pl/pl/forum/5/4673 Moja starsza córka też bardzo długo robiła kupkę w majtki, po kryjomu za fotelem lub kanapą.Z czasem polubiła załatwianie się do nocnika,ale potrzeba było na to czasu i wytrwałości. Może spróbuj kupić nakładkę na ubikację - może to ją zachęci.Najlepiej jeszcze tłumacz jej,że wszystkie duże dziewczynki,mama,tata robią kupkę tu a nie w majteczki.