Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problem z kupą u trzyletniego uparciucha

Data utworzenia : 2017-05-09 09:41 | Ostatni komentarz 2018-05-23 00:18

Ewcia88

5326 Odsłony
51 Komentarze

Drogie mamy czy macie swoje sposoby by przekonać trzylatke że kupę robić do nocnika/kibelka a nie w majteczki ? Z siusianiem nie ma najmniejszego problemu od ponad roku - jak czuje potrzebę udaje się sama do łazienki lub wola by z nią iść. Jednakże z kupą mamy problem - z reguły jest to ukrywanie się po kątach i wychodzeniu już z kupą w majteczkach. Czy któraś z Was miała podobny problem? Jak daliście sobie radę?

2018-05-23 00:18

Gratuluję sukcesu! Córka ma ponad dwa lata i nie usiądzie na nocnik :( A wolałabym, żeby się nauczyła szybciej niż brat ( miał 3,5 roku masakra ). Zaraz będę miała kogo przewijać.... Z synem nic kompletnie nic nie działało, już myślałam że nigdy się nie nauczy. Chodził w samych majtkach to wcte majty robił i w ogóle się mnie przejmował...

2018-05-03 11:16

Dziewczyny odświeżam swój wątek by się pochwalić że problem mam z głowy !!!!!!!!!!!!!!!! Nawet nie wiecie jak się cieszę ;) czasem jeszcze popuścić troszeczkę kupy będąc na dworze - no bo jak tu zrezygnować z dobrej zabawy ;)) ale w domu już sama biegnie do łazienki a potem ryk na całe gardło - mamusiu kupę zrobiłam ;)) I u nas nie pomogły nagrody . Dużo tłumaczyłam tulilam i wogole. Ale chyba też czas zrobił swoje mi się wydaje ;))) może pomogła też woda z miodem bo kupki stały się regularne ;)) A więc jeśli która ma ten sam problem to bądźcie cierpliwe a i Wam w końcu się uda ;))

2017-08-15 00:20

Ewcia88wspolczuje wiem jak ciezko jest z nauka siusiania czy kupki u nas nieraz w dzien tyle spodni sie zmienialo bo co troche czasu minęło majtusie juz mokre..jak ubierałam synkowi majtusie to myslal ze ma pampersa i sikal a z kupka bylo na początku ze jak chcial to wolal zebym ubrala my pieluszke tlumaczylam itp ale ok ubierałam mu pieluszke bo balam sow ze bedoze trzymal i bedzueb bolal go brzuszek albo zrobi w spodenki az w oncu sam powiedzial ze nie chce pieluszki tylko do nocniczka i jak zrobil to tak zaczelam go chwalic mowic ze zrobił taka jak maly waz;-) a on tak sie cieszył ze od tej pory juz robil do nocniczka tylko kazal mi patrzec i komentowal ze zrobil jak kolo od autka albo jak waz;-) teraz nawet sam sobie podciera pupke czasem zle sobie wytrze to i tak go chwale ze czysta ale trzeba troszke poprawic i teraz juz wychodzi munto coraz lepiej...byc moze sam zacznie chciec...najlepiej nie zmuszac...wymyślać jakoes zadanie albo wziasc misia ze on bedzie bil brawo ja tak robilam z sikaniem i dzialalo;-) powodzenia;-)

2017-08-11 06:48

A u mnie z dnia na dzień coraz lepiej - fakt że sama zawsze nie zawoła. To też ja obserwuje jak widzę że stoi , myśli jakby coś kombinowala zaraz odsyłam do łazienki na kibelek - pójdzie i zrobi ;) potem wielka radość taka z siebie dumna. Zdarza się dni że sama pójdzie zrobi a potem wola na cały dom bym przyszła ja wytrzeć ;)

2017-08-04 21:29

Nie wiem kiedy już się unormuje ta sytuacja z kupka... My po urlopie nad morzem znowu mamy problem, bo synek nie chciał robić kupki w obcych toaletach i po powrocie też nauczył się wstrzymywać i musimy wręcz go zmuszać żeby usiadł na kibelku i coś "wycisnął". Widzę, kiedy wstrzymuje, bo przysiada sobie i trzyma się za pupę.

2017-08-04 20:16

moja młodsza córka siku też bez problemu robiła ale jak szła kupcia to potrafiła sobie palec w tyłek wsadzac zeby się nie załatwić,ale się z nią namęczyłam a jak już zrobiła w majtki to był taki krzyk i panika...ale nie wiem ile to trwało

2017-08-04 19:46

przede wszystkim nie naciskaj nie krzycz i nie nalegaj (przeczytaj sobie to http://vitispharma.pl/nieswiadome-przyzwyczajenia-ktore-moga-wywolac-zaparcia-u-dziecka ) to o mozliwych zaparciach gdy bedziesz za bardzo naciskac na nocnik... moze mala poprostu nie jest gotowa jeszcze, moze pomoze zmiana nocnika na inny albo siadanie na nakladke jak dorosla osoba?

Konto usunięte

2017-07-22 10:53

Jeśli się tak dzieje na pewno trzeba zachować przede wszystkim spokój i co ważne nie krzyczeć na dziecko i nie denerwować się na nie. Tłumaczyć dziecku spokojnie i po kilka razy dlaczego i po co robi się kupkę na nocnik bądź do kibelka. W moim przypadku było troszkę odwrotnie z kupą i nie było żadnych problemów Natomiast po zrobieniu siku dziecko zapominało i bardzo często biegało do łazienki ale na przykład nie zdążyła