Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Podróż z maluchem

Data utworzenia : 2013-05-20 15:00 | Ostatni komentarz 2024-04-02 16:01

konto usunięte

5545 Odsłony
51 Komentarze

Jak wiece zbliża sie zezon urlopowy. W tym roku nasz roczny synek bedzie podróżował pierwszy raz samolotem. Macie jakieś sposoby by taka podróż nie była dla dziecka mecząca? Jak sobie radzić z maluchem w samolocie? Jak wasze pociechy zniosły pierwszy raz taką podróz?

2013-05-21 00:14

My pierwszy raz lecimy samolotem 10 czerwca :) Gdy tylko będę miała jakieś szczegółowe informacje to napiszę - na razie z tego co się orientowałam to fotelik samochodowy bądź wózek zostawia się przy wejściu do samolotu, nie można wnieść na pokład - po lądowaniu się odbiera. Maluch do 2 roku życia nie posiada miejsca, także jeżeli jest to malutkie dziecko najlepiej zabrać je w chuście lub nosidełku, inaczej będziesz zmuszona trzymać dziecko na kolanach - dostaniesz specjalne pasy dla malucha ( chyba, że jest starsze to nie musisz się tym przejmować ). Maleńkiemu dziecku również powinno dać się cyca podczas wznoszenia i lądowania, większemu coś do żucia - tak samo jak dorośli dzieci odczuwają zmianę ciśnienia. A na pokładzie o ile się da to najlepiej uśpić malucha, jeżeli się nie da wymyślić kreatywną zabawę - w niektórych liniach lotniczych otrzymuje się zabawkę dla malucha :)

2013-05-20 17:45

Mtaka rada jak wybieracie się samochodem gdzieś daleko,to najlepiej przez noc,żeby maluch przespał większą część drogi.W dzień to jak jest upał to ciężko z dzieckiem jest.Marudzi,wierci się.Wiem to z doświadczenia. A co do podróży samolotem to nie wypowiem się bo nie leciałam z córką:)