Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak oddzwyczaić malucha od pieluchy?

Data utworzenia : 2013-05-13 14:12 | Ostatni komentarz 2015-03-06 11:15

Magda-1982

17783 Odsłony
101 Komentarze

Mój syn ma dwa lata i na słowo nocnik lub łazienka wpada w histerię. Jak namówić malucha na informowanie że chce siusiu lub kupkę przed a nie po fakcie? [Wątek zamknięty zapraszamy do "Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika" http://lovi.pl/pl/forum/5/377/1 Redakcja LOVI]

2013-05-17 22:03

My tez probojemy oduczac :) wyglada to tak, ze moj synek nie lubi zbytnio nocnika, tylko ta nakladke na kibelek, jak chce siq lub kupe to pokazuje pieluche - nie wiem czemu nie wola skoro duzo juz mowi, ale w ten sposob tez rozumiemy, niestety ze wzgledu na wychodzenie na dworek lub spanie w dzien ta pielucha i tak jest zakladana, wiec on nie widzi sensu w tym, zeby sikac tylko na kibelek... Oczywiscie jest nagradzany i sie smieje jak pojdzie siq lub "plum" do kibelka, ale nie zawsze udaje sie go przekonac ze ma tam usiasc, czasami nie chce a na sile nie ma co... Bedziemy probowac jak bedzie robic sie coraz cieplej, ale teraz mi jest juz dosc ciezko skoro mam 35tc :) sadze, ze jak przyjdzie jego czas to sam powie, ze nie chce w pieluchę... Sam zaczal pokazywac na kibelek - to nawet nie byl nasz pomysl :) w każdym razie potrzeba cierpliwosci, której pewnie wielu rodzicom brakuje...

2013-05-17 17:33

Może to drastyczne, ale sąsiadka zakładała za ciasny pampers i po paru dniach mały zaczął mówić, że go ciśnie i boli. A więc ta wytłumaczyła mu, że lepiej robić na nocniczku, bo większych pieluszek już nie ma i o dziwo podziałało.

2013-05-15 11:05

Na wszystko potrzeba czasu, chodząc z małą na plac zabaw nie raz słyszałam że moja mała ma jeszcze czas na nocnik mimo iż ma rok i 5 miesięcy jednak uważam ze małymi kroczkami nalezy dążyć do celu, proponuję zrobić to samo. Był moment ze nasza mała była bardzo zadowolona, gdy się ją chwaliło zachwycało gdy zrobiła siusiu na nocniczek, nawet misie siadały obok i kibicowały;) potem jednak nie chciała siadać, proponuję wymyśleć coś co pomoże maluchowi wysiedzieć chwilę chociazby na nocniczku u nas sprawdzały się ksiażeczki potem bańki teraz kolorowe spinki do włosów układa je lub przekłada z pudełka do pudełka, co prawda jesczze mała nei woła na siusiu ale ilekroć ją nei posadzę to zawsze coś tak siknie ;D

2013-05-14 15:27

Jak się zrobi cieplej, to będę go w ciągu dnia po domu bez pieluchy trzymać, może zacznie wołać że chce siku jak raz i drugi się zmoczy :)

2013-05-13 18:38

Dlatego też korzystanie z nocnika najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Liczy się cierpliwość i konsekwencja. W Twojej sytuacji wszystko zależy od dziecka - można wprowadzić metodę nagradzania ( musisz wytłumaczyć dziecku, że za każde siusiu zrobione do nocnika dostanie np. kolorową naklejkę). Kolejnym sposobem - lecz bardziej brutalnym jest po prostu zabranie pampersa, lecz musisz się liczyć z tym, że wiele rzeczy będziesz miała "wybrudzone". Po pewnym czasie samemu dziecku zacznie przeszkadzać to, że ma całe spodenki przemoczone i zacznie wołać. :) Poza tym bardzo często synka musisz sadzać na nocnik, a powoli do wszystkiego dojdziecie. :) Trzymam za was kciuki :* i życzę wytrwałości.