Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak oddzwyczaić malucha od pieluchy?

Data utworzenia : 2013-05-13 14:12 | Ostatni komentarz 2015-03-06 11:15

Magda-1982

17782 Odsłony
101 Komentarze

Mój syn ma dwa lata i na słowo nocnik lub łazienka wpada w histerię. Jak namówić malucha na informowanie że chce siusiu lub kupkę przed a nie po fakcie? [Wątek zamknięty zapraszamy do "Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika" http://lovi.pl/pl/forum/5/377/1 Redakcja LOVI]

2015-03-06 11:15

ja uważam ze dziecko powinno samo przekonać się do nocnika, nic na siłę. moja pierwsza corka miała dwa lata jak zdecydowała ze nie chce pieluchy, nocnik stał u nas pół roku zanim zaczęła go używać.

2015-02-13 16:53

ja swoja 2 letnia córeczke od tygodnia odzwyczajam od pieluszki. Zaczelo sie od chodzenia siusiu z mamusia mamusia siusiala i Gabrysia siusiala, puźńiej rano przy ubieraniu informowalam córeczke(dzieci sa mądżejsze niż nam sie wydaje) ze pieluszka poszla "papa" i gabrysia ma majteczki i wola siusiu, oczywiscie zdażaja sie wpadki ze nie zdazy powiedziec czy ja sie nie zdaze zapytac a ty juz niespodzianka i jest po fakcie, ale to tylko dziecko i mimo iz znienie jej majteczki i rajstopki 2 cz5 razy dziennie to wiem ze to nie pujdzie w las. i najwazniejsze to garatulkowanie za ladnie zrobione siusiu czy kupke to wtedy bardzo motywuje. jak narazie jesteśmy już 10 dni bez pieluchy mala wola czasami ja sie pytam co chwila ale zdazaja sie wpadki tak jak dzisiaj wrócila z toalety zrobila siusiu poszla do pokoju i wrócila oznajmiaja mi ze zrobila siusiu

2015-02-13 08:51

kasiatko bez urazy ale co Cię skłoniło do tak szybkiego sadzania na nocnik ? 8 msc dziecko - ok ale jak dla mnie to i tak za szybko ,...może zrobi to siusiu na nocnik ale nie zawoła ..czasami tak syzbkim sadzaniem na nocnik mozemy wyrządzić dziecku krzywdę ...nie jest jeszcze na to gotowe .. rozumiem jak taki 3 latek jeszcze siusia w pampersa ..no może się wydawać dziwne ale tez nie nalezy oceniac bo są dzieci ktore po prostu maja problemy z załatwianiem się w innym miejscu niz pampers i rodzice dwoja się i troją a dzieciatko robi swoje ...ale 4 msc dziecko ? szok ... Cieszmy się tymi małymi rzeczami jak zmienianie pampersów maluszkowi ...tulenie podczas karmienia mleczkiem ...karmienie łyżeczkom ..bo potem bedzie nam brakowac tych pieszczot :) ja już nie wiem jak z Kapim bylo ale mojej znajomej corka dziś konczy 8 msc i z całym szacunkiem ale na nocniku jej sobie nie wyobrazam :)

2015-02-12 21:49

Kasiatko sory ale 4 miesięczne dziecko samo nie siada..

2015-02-12 21:35

Ja zaczelam klasc mala na nocnik jak zaczela siadac czyli jak miala 4 miesiace wiadomo trzymalam ja:) teraz ma 8m i juz nie pamietam kiedy zrobila kupke do pampersa:) wiadomo ze siku jeszcze zrobi bo mowic jeszcze nie umie:) sprawia jej to wielka radosc jak zrobi na nocnik:)

2015-02-12 20:58

Ancymonku czasami w nocy może mocniej mu się przyśnie i nie zbudzi się na siku. Spokojnie, nie denerwuj się,, ja swojemu zawsze kładłam ceratę pod przescieradło, bo mimo , że zaczął wołać, ale właśnie w nocy zdarzało mu się posikać. Czasami miał też tak, że jak się bawił to był tak zaabsorbowany zabawa, że zapomniał zawołać i zawołał już po fakcie :) On ma dopiero dwa latka.

2015-02-12 20:49

Synek w dzien woła za kazdym razem ...na spacerku juz tez jest bez pampersa i nigdy mi sie nie posikał ..ale wczorajsza noc i ta jedna drzemka dala mi do myslenia ..

2015-02-12 10:31

Oczywiście nie należy się sugerowac , bo mojej koleżanki w tym wieku już nie sikało. Każde dziecko zacznie to robić w swoim czasie. Dziecko zaczyna wołać siku dopiero wtedy gdy zrozumie,że to co leci spomiędzy nóżek to sisiu i zacznie kojarzyć, że trzeba wtedy zawołać. Nie wiem czy dobrze to opisałam. Mój syn miał 3,5 roku gdy zaczął wołać siku, natomiast córka jak miała1,5 roku już całkowicie była bez pieluch. A Milena zobaczymy