Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Mycie rączek

Data utworzenia : 2013-05-12 13:18 | Ostatni komentarz 2016-01-04 13:01

Iwona

7288 Odsłony
52 Komentarze

Drodzy rodzice czym myjecie rączki maluchom? Jak często powinno się myć rączki? Sprawdzone mydełka, żele.

2013-05-13 10:32

Jak malutka miała kilka miesięcy wówczas przemywałam rączki woda z mydłem rzadko chusteczkami, teraz jednak kiedy jest już starsza aby ją przekonać do jazdy w wózku często zachętą ą chrupki lub ciacho, po zabawie na placu zabaw najpierw wycieram rączki suchą pieluszką potem chusteczkami , w domu myjemy rączki już pod bieżącą wodą. Mydełko jakiego używamy to zwykłe BAMBINO sami myjemy nim ręce również nasze, gdyż kiedy tylko wchodze do łazienki z małą w celu umycia rąk nie szukam mydełka małej tylko od razu mam gotowe;) Kiedyś używałam nivea, ale kiedy spróbowałam Bambino odczułam ze to jest lepsze. Wieczorem stosujemy już płyn do mycia ciała w dzień tylko mydełko.

2013-05-12 22:29

My również póki co używamy chusteczek, ale koleżanka polecała mi mydełko nivea bo jest hipoalergiczne. :)

2013-05-12 21:57

Ja na razie chusteczek głównie używam nawilżanych bo w łazience pod kranem to istny cyrk się robi, choć wiadomo, trzeba dziecię uczyć więc bywamy i tam:) Jeśli chodzi o żele antybakteryjne to czytałam o tym, że nie są one wcale takie dobre i nie powinno się ich na co dzień stosować przy każdym myciu. Chodzi o to , że one zmywają całą florę bakteryjną, wyjaławiają skórę przez co staje się ona bardziej podatna np. na infekcje grzybiczne, nie ma się jak bronić. Ja raczej nie planuję kupować takich specyfików. Biały jeleń bardziej do mnie przemawia - hipoalergiczny, przyjemny delikatny zapach, do użytku dla całej rodziny i czego więcej chcieć:)

2013-05-12 18:11

Ja stosuje mydełko bambino.Choć ostatnio zdarzy się że zastosuję zwykłe lub szare do mycia rączek córki. Co do żelów antybakteryjnych bez użycia wody to nie jestem przekonana.Nie używałam ich bo mam wrażenie że ręce po użyciu żelu będą się lepić,a najlepiej bakterii pozbędziemy się używając ciepłej wody. Jak córka była niemowlaczkiem,myłam jej rączki jak wróciłyśmy skądś i przy kąpieli.Teraz robię to częściej,jak zje coś rączkami i się lepią,jak pomaluje je długopisem,po zabawie na podwórku...no mnóstwo jest tych sytuacji:)