Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Wydmuchiwanie noska

Data utworzenia : 2013-05-10 14:54 | Ostatni komentarz 2016-01-10 00:47

Iwona

7279 Odsłony
31 Komentarze

Kiedy maluch zacznie sam wydmuchiwać nosek? Jak go tego nauczyć?

2013-06-30 00:12

Nie wiem kiedy dziecko się uczy faktycznie wydmuchiwać nosek jednak ostatnio doradzono mi zakup tzw Katarka, to jest sprzęt podłączany do odkurzacza i faktycznie to znacznie lepiej ściąga wydzielinę z noska niż frida czy gruszka. Mogę polecić z całą odpowiedzialnością:)

2013-05-17 22:05

Zwykle dmuchalismy nosek wszyscy i synek sam sie nauczyl jak mial roczek, teraz sam pokazuje chusteczkę lub papier toaletowy wola "daj plosie" i dmucha nosek :)

2013-05-17 17:26

Najpewniej dziecko nauczy się wydmuchiwać nos w wieku 2-3 lat. Ale powiem wam drogie mamy, że może to nie higieniczne, ale lepiej by maluch wciągał do środka wydzielinę niż wydmuchiwał. Podczas wydmuchiwania powstaje wysokie ciśnienie i tak naprawdę katar wpompowywany jest głębiej do zatok itd. i stan zapalny się zaostrza

2013-05-15 16:20

Mojemu synkowi nie podoba się wydmuchiwanie noska w chusteczkę, ale w trakcie kąpieli jak w nosku się rozrzedza to sam niestety niekulturalnie rączką pociera w nosek i jednocześnie wydmuchuje to co zalega :) Córka mojej sąsiadki około 20 miesiąca wydmuchiwała jej ładnie do chusteczki.

2013-05-12 14:57

Ja mojego synka nauczyłam w taki sposób: robiłam papierkową łódeczkę i dawałam ja do kąpieli w wannie. Potem zatykałam synkowi usta ręka i mówiłam, by przesuwał łódkę dmuchając noskiem. Szybciutko załapał :)

2013-05-10 20:09

Kiedyś słyszałam o nauce wydmuchiwania nosa poprzez zabawę np.: zdmuchiwanie ustami palących się świeczek, robienie baniek mydlanych. Gdy dziecko już wie, o co chodzi w dmuchaniu proponuje mu się takie same zabawy, tylko z wypuszczaniem powietrza przez nos. Potem tłumaczy, że w czasie kataru też trzeba wydmuchiwać nos, bo inaczej dłużej się choruje. Gdy szukałam kiedyś inf. kiedy zacząć taką naukę napotkałam na artykuł który mówił że 1,5 roczne dziecko można nauczyć wydmuchiwania nosa.

2013-05-10 19:24

Ja nauczyłam swoją córkę wydmuchiwać nosek do chusteczki higienicznej przez pokazywanie jej jak ja to robię.Po prostu na sobie.I ona naśladowała.A dopiero zaczęła to robić po drugich urodzinach. Uczyłam ją do chusteczki bo nie dała sobie wyciągnąć aspiratorem a wszystko jej w nosku siedziało.Na początku nauki zamiast wydmuchiwać to wciągała do siebie.Ale pomału pomału i sie nauczyła:)