Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nauka korzystania z nocniczka

Data utworzenia : 2016-12-30 10:33 | Ostatni komentarz 2017-02-22 07:49

Ewelina Mazur

3407 Odsłony
55 Komentarze

Moja córeczka ma już półtorej roku i zastanawiam się czy nie zacząć nauki korzystania z nocniczka Problem jest taki, ze mała zostaje na większość dnia z babcią i nie wiem czy ta będzie tak chętna, żeby uczyć ją siadać na nocniczku. Ja przecież nie zwolnię się z pracy, a same weekendy to za mało na naukę. Czytałam tu: https://rabatka-sklep.pl/blog/7_jak-nauczyc-dziecko-korzystac-z-nocnika.html , że ważna jest konsekwencja itd, ale co zrobić jeśli obydwoje rodzice pracują? jak sobie poradzić z nauką korzystania z nocniczka?

2017-01-02 17:44

Natka my mamy grający chodź wszyscy dookoła odradząli i nie cieszy się najlepszymi opiniami ale póki co nie działa. Tylko mój ma prawie 21miesięcy więc narazie ciśnienia nie mam a nocnik grający jest napewno wygodny dla rodziców. Przynajmniej wiem kiedy coś zrobił:-D

2017-01-02 17:20

MAM a moze sprobuj grajacego nocnika ? Ponc fajnie dziala :)

2017-01-02 10:34

Najlepiej zacząć wspólnie np w weekend i oswoić babcię że schematem postępowania. U nas jest problem bo syn nie mówi, ma 25 miesięcy dokładnie i chciałabym już oduczyć go pampersa, próbowałam pół roku temu, ale po prostu bał się nocnika. Potem już miałam duży brzuch i nie chciałam nic na siłę, teraz była rana po cc i też nie chciałam go dźwigać zmuszać biegać. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać z tym moim gałgankiem

2016-12-31 10:11

Porozmawiaj szczerze z babcią, że chciałabyś oduczyć dziecko sikania w pieluszkę i nauczyć korzystania z nocnika. Z tym że przy tym bardzo potrzebujesz jej wsparcia i pomocy bo sama nie dasz radę a ona również opisuje się córką. Wytłumacz na czym polega nauka i czy będzie w stanie Ci pomóc i że Tobie bardzo na tym zależy. Myślę że nie powinno być problemu. :)

2016-12-30 17:28

Jesli babcia zajmuje sie dzieckiem to moim zdaniem powinna wziac tez odpowiedzialnosc za rozwoj malenstwa. A siadanie na nocnik to bardzo wazna sprawa. I tak jak pisze Kasia tez ulatwienie w pozniejszym czasie jak juz sie nauczy siadac. Wydaje mi sie, ze jesli ktos zgadza sie opiekowac dzieckiem, nie moze po porstu go karmic, usypiac czy czasem zabawic. Edukacja tez powinna byc w to wlaczona, bo jak inaczej malenstwo ma sie pewnych rzeczy nauczyc. Mysle ze musisz porozmawiac z mama na ten temat, bo tylko tak dowiesz sie czy bedzie chciala nauczyc malenstwo siadania czy nie i w ogole jakie ma podejscie do nauki nowych rzeczy. A zeby ulatwic nauke to moze zainwestuj w nocnik z melodyjkami ? Slyszalam ze taki nocnik jest bardzo pomocny bo dziecko uczy sie ze jak srobi siku lub kupke to cos zaczyna grac i chetniej zaczyna korzystac z nocniczka

2016-12-30 13:38

Z jednej strony Justyna ma racje, skoro babcia zgodziła sie zostać z wnuczka to powinna wziac pod uwagę to, ze dziecko trzeba pewnych rzeczy nauczyć, choćby korzystanie z nocnika. Nie wiem na jakich warunkach babcia pilnuje Twojej córki, czy robi to chętnie, bo chce pomóc. Jeżeli tak to wydaje mi sie, ze nie będzie miala z tym problemu. Przecież to i dla niej wygoda podczas opieki nad wnuczka, lepiej wysadzić dziecko na nocnik niż zmieniac pampersy:) Z drugiej strony, czytałaś coś już na ten temat, chcialabys zachowac konsekwencje, ale nie ma pewności ze babcia będzie trzymać sie tego czego ty oczekujesz. Wiesz jak to jest.... Nie wiem jaka osobą jest babcia, czy to jest Twoja mama czy tesciowa, jakie macie relacje i na ile mozesz byc szczera podczas rozmowy na ten temat. Podsylam link z tematem nauki wysadzania na nocnik, może warto poczytać doswiadczenia innych mam i wtedy zdecydujesz od czego zacząć i jak ma to wyglądać. http://lovi.pl/pl/forum/5/377

2016-12-30 11:06

No niestety jeśli rodzice pracują to w dużej mierze naukę musi prowadzić osoba opiekująca się dzieckiem niania babcia czy też pani z żłobku. Nie da się zrobić tego inaczej. Porozmawiaj z babcią i ustalcie czego oczekujesz od początku i jak chciałabyś żeby to przebiegało. Myślę że skoro zgodziła się opiekować wnuczka to liczy się że pewne obowiązki będą na niej spoczywac