Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nauka korzystania z nocniczka

Data utworzenia : 2016-12-30 10:33 | Ostatni komentarz 2017-02-22 07:49

Ewelina Mazur

3408 Odsłony
55 Komentarze

Moja córeczka ma już półtorej roku i zastanawiam się czy nie zacząć nauki korzystania z nocniczka Problem jest taki, ze mała zostaje na większość dnia z babcią i nie wiem czy ta będzie tak chętna, żeby uczyć ją siadać na nocniczku. Ja przecież nie zwolnię się z pracy, a same weekendy to za mało na naukę. Czytałam tu: https://rabatka-sklep.pl/blog/7_jak-nauczyc-dziecko-korzystac-z-nocnika.html , że ważna jest konsekwencja itd, ale co zrobić jeśli obydwoje rodzice pracują? jak sobie poradzić z nauką korzystania z nocniczka?

2017-02-22 07:49

U mnie na szczęście szybko Córka zaczęła robić siusiu na nocniczek:) przed 2 rokiem życia zupełnie skończyłam z pampersikami , a Mała nawet w nocy wołała , że siku i szła na kibelek:) nie popuszcza w ogóle. Jedynie był problem z kupką do majtek , ale też wszystko już opanowane:) Półtorej roku to odpowiedni czas na naukę , więc jestem pewna , że jak pogadasz z babcią to pewnie pomoże w tej nauce:)

2017-02-22 07:12

Ja wczoraj zdjelam synkowi pieluchd i dramat. W dwie godz załatwił 4pary majtek 4pary spodni kanapę dywan w tym jedna kupa. W ogóle nie przeszkadza mu kupa w majtkachg ani mokre. Ale powalczd trochę. Szlak mnie trafia ale muszę jakoś przetrwać. Pije melise:-P najgorsze są rzeczy w które wsiąka dywan kanapa legowisko psa. Dziś zabawa od nowa. Dołączam zdjęcie majtek z wczoraj:-P

2017-02-21 23:49

My od początku lutego zaczęliśmy przygodę z nocnikiem. Mieliśmy tydzień przerwy jak Mały był na antybiotyku ale wracamy ponownie do sadzania. Mały siedzi na nocniku chętnie ale go nie zmuszam. Czasami posiedzi chwilkę i chce już zejść ale zazwyczaj siedzi dość długo. Codziennie uda nam się coś złapać raz jest to siku a raz kupka. Chociaż częściej jednak siku. Od samego początku w sumie już po 3 dniach było pierwsze siku w nocniku. Narazie nie sadzam go jakoś systematycznie żeby się nie zraził i chciał siadać i to się u nas sprawdza. Zawsze sadzamy się po drzemce w ciągu dnia i rano jak wstajemy z łóżka. Dodatkowo obserwuje pampersa jeśli po założeniu pampers jest nadal suchy wtedy sadzam Szymka na nocnik i czekamy. Zazwyczaj daje mu do rączki jakąś zabawkę albo zabawiam śpiewając piosenki czy opowiadając jakieś bajki. Męża siostra robiła tak samo jak my i jak Mała miała roczek sikała już do nocnika a jak skończyła półtora roku siku robiła już do nocnika także w nocy. Zobaczymy jak nam się uda :)

2017-02-17 20:57

Obiecuję sobie codziennie że muszę go puszczać bez pieluchyw zakładać majtki. Ale wiem jak to będzie wyglądało i boję się że psychicznie nie dam rady. Chyba tabletki na uspokojenie będę musiała brać

2017-02-17 20:42

Czyli u Was też lekko nie ma... Chyba nasze dzieci potrzebują duuuuzo czasu zeby oduczyc sie od pieluchy.

2017-02-17 16:29

Ewelinka najpierw zaczyna płakać jak sławiam nocnik ale jak zdejmd pieluchd i posadze to przestaje i siedzi tylko nic nie robi:-( przynosi nocnik tylko z rana jak wstanie z łóżka i wtedy w 98%robi pozostałe 2%to weekend kiedy najpierw leci do taty a potem siusiu już w pieluszce jest:-/

2017-02-17 16:11

Dzisiaj chciałam kupić nocniczek dla mojej małej chyba jednak ten grający.Dowiedziałam się,że córeczka mojej koleżanki ma niespełna 8 miesięcy i co godzinę sadza ją na nocnik a ta sika. Wiem,że to niełatwe zadanie,ale wkrótce spróbujemy.

2017-02-17 15:51

Ja też dzis posadzilam Hanie na nocnik, na siusiu po drzemce i nadal ucieka. Od ponad tygodnia, codziennie sadzana nnadal ucieka. Musze ja jakas zachęcić. A Mikus jak posadzisz to siedzi?