Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problem z " dłubaniem w buzi "

Data utworzenia : 2016-12-03 16:22 | Ostatni komentarz 2016-12-12 22:42

sylwia_1989

1352 Odsłony
13 Komentarze

Hej mam problem oduczylam mojego syna smoka ale od kilku dni zmagamy sie z wychodzacymi siekaczami( trojki) przed drzemka i spaniem on bardzo dlubie sobie w buzi palcami do tego stopnia, ze potrafi sobie podniebienie uszkodzic i czesto widze ze w nocy krew mu leci z buzi tzn ślina z domieszką krwii :-( sa plamy na przescieradle. Ogladalam ostatnio mu podniebienie i widzę ze sobie paznokciem uszkodzil, nie chce wracac za bardzo do smoczka bo ladnie nam poszlo pozegnanie z nim :-( macie jakies rady? Albo zmagaliscie sie z czyms takim ?

2016-12-12 22:42

Sylwia dobrze, że lekarz rozwiał Twoje wątpliwości. I oby jak najszybciej się skończyło u Was ząbkowanie.

2016-12-12 18:02

Bylam dzisiaj u dentysty swojego i przy okazji do synka zerknąl :-) w buzi sie nic nie dzieje to pchanie dlubanie paluszkami spowodoqane zabkowaniem a ze podniebnienie sobie zarysowal to przez to ze bol musial promieniowac i dziecko samo sobie probowalo pomoc a ze spi juz bez smoka to paluszki poszly w ruch :-) taka opinia dentysty :-) narazie u Nas troche lepiej z tymi zabkami ale w nocy zaczyna synek troszke poplakiwac ale mysle ze jestemy na koncowce :-)

2016-12-06 23:03

Pierwsze co to paznokcie poszly do cięcia, ale paznokci tez nie jestem w stanie mu tak do minimum obciac bo diabelek usiedziec na tylku nie umie nawet minuty :-( a Nasz synus przesypia cale noce bez placzu bez pobudek no moze sie zdarzy ze wstanie nad ranem ale to zazwyczaj przyjdzie do nas do lozka i dosypia z nami. Ehhhh no zobacze co dentysta powie czy to faktycznie problem zabkow czy moze ja czegos nie dostrzegam :-( W poniedzialek idziemy do dentysty :-)

2016-12-06 22:05

Sylwia masz rację zabierz Synka że sobą do dentysty. On może coś Ci podpowie bo skoro pluszak i pieluszka nie pomagają i palce nadal wracają do buzi. Mój Synek też ząbkuje i noce mamy ciężkie budzi się z ogromnym Płaczem i pcha paluszki do buzi ale nie rani sobie podniebienia ani dziąsełek. A może spróbuj od najprostszej metody częściej obcinać paznokcie żeby nie dopuścić do tego aż będą tak długie żeby mógł ranić sobie podniebienie.

2016-12-06 09:50

Probowalam dawac juz poduche do gryzienia misia kocyk pieluszke i nic palce lepsze. Jak zasypia to go pilnuje zeby sobie krzywdy nie robił w dzien juz supee i myslalam ze problem rozwiazany a tu dziasiaj zagladam do lozeczka a tam znowu czerwone plamki na prześcieradle :-( on musi to przez sen robic. Za kilka dni mam swoja wizyte u dentysty i wezme ze soba synka moze cos mi doradzi :-)

2016-12-06 09:00

Sylwia, moja córa też przy idących ząbkach bardzo pcha rączki do buzi. Dziąsła swędzą i taki odruch nerwowy trochę z tymi rączkami. Może spróbuj maluchowi zająć czymś te rączki? Moja córa zasypia np ściskając pluszaka lub pieluszkę. I w nocy nie mamy problemu z paluszkami. A w dzień jak widzę, że wkłada to daję gryzaka.

2016-12-04 22:38

Synkowi tez pomaga :-) dzisiaj dalam mu ibuprom na noc pomoglo trosze bo gryzl tylko podusie przed zasnieciem. Szkoda by bylo wracac do smoczka przez bezradność pofczas zabkowania :-)

2016-12-04 22:05

Ja polecam dentionox jest na prawdę dobry i pomoże złagodzić Twojemu dziecku ból w czasie ząbkowania. Jednak ja również uważam, że nie powinnaś wracać do smoczka. Skoro już udało się Wam od niego odzwyczaić nie dawaj mu go ponownie.