Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Czy jesteśmy w stanie zwalczyć nieśmiałość dziecka?

Data utworzenia : 2016-11-11 13:50 | Ostatni komentarz 2016-11-24 22:01

princess3

1812 Odsłony
17 Komentarze

Zauważyłam że moja 3 letnia córka zrobiła się bardzo nieśmiała. Wiem że to drażliwa przypadłość dziecka ale staram się ją bardziej ośmielić. Jakich metod stosować aby dziecko nabrało pewności siebie w towarzystwie dorosłych i rówieśników. Chciałabym aby głośno mówiła o swoich potrzebach. I przede wszystkim nie podkulała ogona gdy ktoś jej powie coś niemiłego albo ją uderzy ( w sensie rówieśnik z przedszkola). Jak przekonać dziecko że musi walczyć o swoje ? Niektórym to przychodzi naturalnie. Zapewne charakter odziedziczyły po mamie. Czy macie jakieś pomysły na zwalczenie nieśmiałości u małego dziecka?

2016-11-11 15:01

Większość dzieci z nieśmiałości wyrasta, musisz przeczekać i przede wszystkim podchodzić cierpliwe nie zmuszać dziecka do tego czego nie chce, tłumaczyć, rozmawiać i pokazywać świat spokojnie i nie krytykować jego zachowania bo to może oddziaływać na córki psychikę. Kiedy uda się coś zrobić w sensie przezwyciężyć nieśmiałość w jakiejś sytuacji chwal ją za to i pokazuj jaka jest dzielna. Myślę, ze kiedy pójdzie do przedszkola zacznie otwierać się na innych i problem rozwiąże się sam :)