Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak często mierzycie długość - rozmiar stopy dziecka.

Data utworzenia : 2016-09-23 21:52 | Ostatni komentarz 2016-11-29 20:12

annawianna

3110 Odsłony
35 Komentarze

Może moje pytanie wydaje się dość dziwne ale mam czasami obawy czy dobrze dobieram rozmiar obuwia do stopy synka i kiedy kupujemy buciki prawie zawsze proszę o radę ekspedientkę. Zdarza się oczywiście że kupuję buciki które jak się później okazuje są za duże ale było też tak że kupiłam buty które po 3 tygodniach okazały się uciskać synka i kiedy tylko zauważyłam że na nóżkach jest ślad po zapięciu zmieniałam je na większe. Nie dawno kupiłam buciki do żłobka , rozmiar pomagała mi dobrać pracująca w sklepie osoba ale znów okazało się że podczas chodzenia wypada synkowi pięta więc ewidentnie są za duże. Jak często mierzycie stopy dzieciom? Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na mierzenie długości stopy ( oczywiście obuwie też jest różne i zawsze trzeba dobrać bucik do stopy) ale czy np mierzenie za pomocą patyczka jest prawidłowe czy lepiej np korzystać ze specjalnych miarek które czasami mają w większych sklepach np Deichmann? Czy zawsze podczas mierzenia butów dziecko powinno stać ? - nie dawno jedna pani powiedziała mi że jak mierzę buciki dziecku które siedzi to mogą się one wydawać dobre ale kiedy dziecko stanie to stopa a szczególnie paluszki przesuną się bardziej do przodu i wówczas dopiero widać czy buty są dobre czy nie . Poradźcie mi jak dobrze mierzyć buty aby mieć pewność że synek chodzi w dobrze dobranych bucikach i nic go nie uwiera anie też jego buty nie są za duże.

2016-09-26 21:41

Mój synek bardzo nie lubi mierzyć butów i nawet dziś próbowałam założyć mu nowe buciki ale nie dał sobie nawet założyć na nóżkę nie mówiąc o tym że nie mam możliwości żeby grzecznie stanął aby zobaczyć czy buty są dobre. Jutro umówiłam się z ekspedientką że wezmę do domu buciki aby na spokojnie zmierzyć a jeżeli nie będą dobre to po kilku minutach odniosę lub wymienię.

2016-09-24 06:55

Annawianna najlepiej mierzyć buciki na stojąco , jak dziecko ma ubrany bucik włożyć z tyłu buta palca jak palec się zmieści tak dość ciasno to butki są dobre. Dziecko w dobrze dobranym buciku powinno mieć luzu od 0,5 -1 cm . Można też zmierzyć wyciągając wkładkę z bucika , postawić na nią stopę maluszka i wtedy też wiemy czy bucik jest dobry czy mały . Można też w sklepie zmierzyć specjalną miarką

2016-09-23 22:34

Mojej 7-letniej córce już trochę tych butów nakupowałam. Jak mierzy buty to każę jej wstać i się przejść. Wkładam z tyłu palec jak zmieści się mój palec są dobre.No i cisnę na paluszki z przodu dokąd sięgają.To najbardziej popularna metoda. Oczywiście nie raz był to zakup nie udany.Jak były za duże to kupowałam wkładkę do butów. Najgorzej jest z kozakami.Jeśli chodzi o adidaski to kupowałam po prostu zawsze o jeden numer większe niż obecnie nosiła, jednej firmy- Nike.Tak samo postępowałam z kapciami do przedszkola. Do sklepu zdarzało się,że chodziłam z patyczkiem,ale zazwyczaj nie trafiałam.Nie stanowiło to jednak problemu,gdyż buty można wymienić na większe czy mniejsze. Teraz takiego problemu z butami nie mamy.Tylko muszą być takie ,które jej się podobają.