Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak często mierzycie długość - rozmiar stopy dziecka.

Data utworzenia : 2016-09-23 21:52 | Ostatni komentarz 2016-11-29 20:12

annawianna

3112 Odsłony
35 Komentarze

Może moje pytanie wydaje się dość dziwne ale mam czasami obawy czy dobrze dobieram rozmiar obuwia do stopy synka i kiedy kupujemy buciki prawie zawsze proszę o radę ekspedientkę. Zdarza się oczywiście że kupuję buciki które jak się później okazuje są za duże ale było też tak że kupiłam buty które po 3 tygodniach okazały się uciskać synka i kiedy tylko zauważyłam że na nóżkach jest ślad po zapięciu zmieniałam je na większe. Nie dawno kupiłam buciki do żłobka , rozmiar pomagała mi dobrać pracująca w sklepie osoba ale znów okazało się że podczas chodzenia wypada synkowi pięta więc ewidentnie są za duże. Jak często mierzycie stopy dzieciom? Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na mierzenie długości stopy ( oczywiście obuwie też jest różne i zawsze trzeba dobrać bucik do stopy) ale czy np mierzenie za pomocą patyczka jest prawidłowe czy lepiej np korzystać ze specjalnych miarek które czasami mają w większych sklepach np Deichmann? Czy zawsze podczas mierzenia butów dziecko powinno stać ? - nie dawno jedna pani powiedziała mi że jak mierzę buciki dziecku które siedzi to mogą się one wydawać dobre ale kiedy dziecko stanie to stopa a szczególnie paluszki przesuną się bardziej do przodu i wówczas dopiero widać czy buty są dobre czy nie . Poradźcie mi jak dobrze mierzyć buty aby mieć pewność że synek chodzi w dobrze dobranych bucikach i nic go nie uwiera anie też jego buty nie są za duże.

2016-11-29 20:12

Sama jestem w szoku ile mój dwulatek ma butków :)

2016-11-29 20:09

Tez stosuje zasade jak donnavito :-) buviki dobrze sie nosza przez synka biega warjuje wiec raczej mu nie dokuczaja :-)no i niestety dla takich maluchow trzeba sie liczyc na czesto zmiane bucikow bo rosna jak na drożdżach ale potem stopa stanie w miejscu :-D

2016-11-27 21:40

mis ie ta zasada sprawdza idealnie ale pamietaj o tej najgrubszej skarpecie, bo zima dzieciom zakładamy grubsze i to automatycznie skutkuje skóceniem podeszwy buta do chodzenia

2016-11-27 21:01

O kurcze nie słyszałam o takim sposobie. Zawsze mam obawy czy dobre butki kupiłam To będzie jeszcze jedna rzecz, którą musze zrobić przed porodem. Musze sprawdzić Arkowi butki.

2016-11-27 00:25

jest stara zasada, przymierz asie but na najgrubszą skarpetke jaką dziecko nosi i kupuje sie o swój palec większą wkłądke, trzeba zmiescic za piętką dziecka własny palec i bedzie to super rozmiar

2016-11-20 19:44

u nas jest problem z podbiciem... w lecie kupowałam buciki rozm 23, synek przymierzał w sklepie i były ok, ale po miesiącu zrobiły się ciasne, a jeśli chodzi o długość to pewnie były by jeszcze 22 dobre... teraz będzie problem zimowe kupić;/ jeszcze się okaże, że zanim będzie prawdziwa zima będę musiała znowu coś kupić... a 2 numery większe buty dla niego nie będą wygodne...

2016-11-20 11:23

annawianna, ale mądry synuś, swoją drogą to musiało być urocze, jak pokazywał,żeby masować stopy:) Co do butów zapinanych z boku to uważam, że trochę bez przesady, zazwyczaj suwak nie jest do samego dołu. A jak wejdzie w zaspę śnieżną to i zapięcie z przodu może nie dać rady. u nas póki co takie zapięcie odpada, podobnie jak u MAM.

2016-11-19 22:07

Ja w lecie kupiłam synkowi tenisówki i po 3 tygodniach zauważyłam że wieczorem bierze moją rękę i pokazuje żeby mu masować stopy - nigdy wcześniej tego nie robił - więc po którymś razie sprawdziłam czy buciki nie są za małe i chyba faktycznie były więc od razu kupiłam większe :) Mój Wojtuś bardzo urósł i to jest widoczne nie tylko po bucikach ale i innych ciuchach. Kiedyś śpieszyłam się rano, wyjęłam spodnie w których nie chodził ok 2 miesięcy i okazało się że są bardzo bardzo za krótkie więc musiałam go przebierać.