Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

reakcja na hałasy

Data utworzenia : 2013-04-24 22:54 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:46

konto usunięte

3728 Odsłony
11 Komentarze

Mon roczny synek od urodzenia dziwnie reaguje na halasy tzn gdy był maleńki wzdrygal się, jednak teraz nie mogę przy nim odkurzać ani suszyć włosów, bardzo wtedy płacze i ucieka do mnie na rączki. Odkurzanie z nim na rękach opanowałam do perfekcji, jednak synek rośnie i robi się coraz cięższy a jego niepokój nie mija :/ Czy był ktoś z Was w podobnej sytuacji?

2013-04-30 18:53

Katarzyna27 myślę, że twój synek musiał się wystraszyć, gdy wykonywałaś te czynności przy nim po raz pierwszy. Z mojej strony mogę podać podobny przykład był nim mianowicie inhalator (wydaje on specyficzny odgłos kiedy się go włącza) - córcia na początku bardzo się go wystraszyła. I następnym razem właśnie reagowała jak twój maluszek. Co zrobiliśmy? Na samym początku pokazywałam jej inhalator mówiłam, że jest taki ma takie ładne kolory (wszystko żeby zachęcić córcię), opowiadałam o nim, następnie córcia zaczęła go delikatnie dotykać, badać - ale sama - nic na siłę. Kolejnym krokiem było włączenie go - nie powiem była zmieszana ale się udało. Kochana może u Ciebie też to zadziała ;)

2013-04-25 10:35

Ze spaniem nie mamy problemów synek nigdy nie spi przy idealnej ciszy. Chodzi mi tu szczególnie o te dwie czynności odkurzanie i suszenie włosów. Nigdy nie mogę robić tego przy nim bo bardzo zle na to reaguje. :/

2013-04-25 09:09

Kasiu, miałam i jeszcze czasami w sumie mam takie sytuacje. Nie wiem jak Ty, ale ja przyzwyczaiłam córkę do ciszy podczas jej snu. Doszło do tego, że gdy zasypiała, cały dom chodził na paluszkach. Potem dostałam ochrzan od mamy i zaczęłam nastawiać dziecko na spanie przy dźwiękach muzyki (TV, radio, kołysanki z telefonu). Bywało, że i suszarkę włączałam, albo odkurzałam, kiedy spała. Dziś córa ma niecałe 8 miesięcy, ale sen ma dość lekki (choć już nie aż tak jak na początku). I tak naprawdę przesypia każdy hałas dopiero, gdy jest wymęczona do granic, wtedy ma pełen odlot.