Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

bliźniaczki i kłótnie

Data utworzenia : 2016-03-11 23:50 | Ostatni komentarz 2016-04-12 13:09

Joanna.Kargul

1996 Odsłony
15 Komentarze

jestem mamą 21 miesięcznych bliźniaczek są tak kochane gdy się przytulają i całują jedna bez drugiej nie wytrzyma zawsze pamiętają o "siosi" (siostrze) ale od czasu do czasu jak dostaną jakąś fazę to biją się i kłócą się o byle co czy to normalne?

2016-04-12 13:09

Kłótnie między rodzeństwem to normalne zjawisko.Nawet mały człowiek może mieć gorszy dzień i prawo do własnego zdania i wyrażania emocji .Nawet bliżniaczki mają przecież inne temperamenty i charaktery i mają prawo do odmiennych zdań ,a wtedy o kłótnię o byle co nie trudno.

2016-04-08 09:18

Między mną i moją siostrą też jest 5 lat różnicy i też się kłóciłyśmy, chyba inne charaktery mamy. Teraz każda z nas ma swoją rodzinę, każda z nas mieszka gdzieś indziej, ale też nieraz mamy inne zdania na dany temat. Ale ogólnie się nie kłócimy tak jak kiedyś, ale wymiana zdań nieraz się zdarza :)

2016-04-07 15:39

Kłótnie są całkiem naturalne wśród rodzeństwa i nie koniecznie tylko i wyłącznie pomiędzy bliźniakami. :)

2016-04-07 15:24

Między mną a moją siostrą jest 5 lat różnicy jak mieszkałyśmy razem kłóciłyśmy się caly czas. Teraz się już dogadujemy.

2016-04-06 16:32

To prawda, że u rodzeństwa kłótnie to standard. Dopiero przy dużej różnicy wieku kłótni nie ma. Tak jest u mojej chrzestnej - 17 lat różnicy. Rodzeństwo ze sobą rzadko się widzi obecnie, jedno po studiach, drugie w podstawówce. Ale relacji między nimi nie ma. Z kolei ja z moja siostrą kłóciliśmy się często. Do momentu jak za mieszkaliśmy osobno po studiach. Teraz gadamy codziennie przez Skype. Ale kłótnie wcześniej to była kwestia zupełnie różnych charakterów.

2016-04-05 20:48

Międzymną a siostrą jest 18 miesięcy różnicy baa między moimi kuzynkami 9 miesięcy i też się ciągle biłyśmy i kłóciłyśmy ze sobą. Więc to też nie zależy od czasów. Między dziećmi zachodzą zawsze jakieś kłótnie czy sprzeczki i jest to jak najbardziej normalne.

2016-04-05 09:11

Oczywiście, kiedyś były inne czasy, teraz jest trudniej wychować dzieci.

2016-04-04 23:37

nie ma co się bać Marta -1989 ma racje to" podwójna siła radości " tylko że gdy bliźniaczki urządzają takie kłótnie przy moich rodzicach to słyszę wiecznie" wy takie nie byłyście!" a dodam jeszcze że mam młodsze siostry bliźniaczki tylko mi się wydaje że kiedyś to było kiedyś a teraz to jest teraz i nie ma czego porównywać