Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Czy używacie pomadek ochronnych do pielęgnacji ust dzieci

Data utworzenia : 2016-01-18 23:20 | Ostatni komentarz 2016-01-21 17:29

annawianna

2058 Odsłony
11 Komentarze

Mój synek od kilku tygodni bardzo się ślini z powodu wyrzynania się zębów i pomimo iż taka sytuację przechodzimy już kolejny raz to teraz kiedy na dworze jest ujemna temperatura mam problem w postaci podrażnienia warg i brody po spacerze. Zawsze przed wyjściem na dwór smaruję mu twarz i usta kremem ale śliny jest teraz tak dużo że spływa mu po brodzie i najwyraźniej zimne powietrze + ślina powoduje podrażnienie w postaci zaczerwienienia. Do tego kiedy myję jego twarz a konkretnie brodę czuje pod palcami grudki a synek krzywi się jakby go to bolało. Wargi ma zaczerwienione po każdym spacerze więc nie specjalnie krem z którego do tej pory byłam zadowolona się sprawdza. I tu mam do Was pytanie czy używacie lub używałyście pomadki ochronne dla niemowląt podczas spacerów a jeżeli tak to jakie polecacie. Kiedy spaceruję z synkiem nie zawsze mam czyste ręce więc nie mam jak posmarować mu ust i pomyślałam że może gdybym widząc że ma ślinę na brodzie osuszyła ją chusteczką i posmarowała wargi i brodę pomadką ochroniłoby go to przed mrozem a jednocześnie zrobiłabym to w bardziej higieniczny sposób.

2016-01-21 17:29

My stosujemy bezbarwna i bez smakową wazeline zarówno dla siebie jak i dla córeczki. .. Mały tylko kremu używa bambino fajny tłusty dosyć

2016-01-20 23:31

Gdy wychodzimy z dziećmi na dwór to smaruje im całą twarz włącznie z ustami kremem NINEA, ale ostatnio zakkupiłam Zuzi pomadkę ochronną bo mała ma suche usta i pękają jej a chodzi do przedszkola i wiem ze nawet gdy dam jej krem to sobie ust nie posmaruje, albo zrobi to brudnymi paluszkami a pomadka to dla niej nowość i jak na razie używa i widzę poprawę, usta są ładniejsze i nie pękają

2016-01-20 19:54

Widzę że większość z nas używa kremu Nivea na każdą pogodę. Ja jestem z niego bardzo zadowolona i nawet w zeszłym roku robiłam test ( włożyłam odrobinę kremu do zamrażarki aby sprawdzić jak się zachowuje w niskiej temperaturze tj czy w jego składzie nie ma wody która wówczas zamarzłaby ) i przekonałam się że to dobry krem. Problem polega na tym że pomimo iż buzia jest wysmarowana to ilość śliny jaką mój synek teraz produkuje i tak podrażnia skórę. Ja staram się na spacerze nie dawać mu smoczka ponieważ wtedy wydaje mi się że tej śliny jest więcej albo synek tak gryzie smoczek że po prostu wypływa ona z ust. Dodatkowo zauważyłam że Wojtek też gryzie szalik który wystaje nad szyją i kiedy jest mokry od śliny też pewnie podrażnia go więc zamieniłam szalik na polarową apaszkę zapinaną bliżej szyi. Pewnie skuszę się na pomadkę którą polecacie - nie zaszkodzi go dodatkowo smarować w takiej sytuacji .

2016-01-19 21:51

Jajeczko ta pomadka z Skarbu Matki wygląda tak - zdjęcie z neta :) u nas się sprawdza :) jak się ma dziecko, które np jak moja chce wszystko sama to fakt, iż ta pomadka ma dużo grubszy sztyft od tych standardowych nie ma tak dużego ryzyka złamania jej, kupić można je raczej w aptekach choć w internetowym sklepie smyka także widziałam :)

2016-01-19 15:37

Rowniez uzywam kremu na kazda pogode nivea i sie sprawdza

2016-01-19 14:33

A ja używam zwykłego Bambino i też sprawdza się super. Nie czuję potrzeby kupowania dziecku specjalnych pomadek ochronnych :)

2016-01-19 13:20

Witam, ja również stosuję nivea baby na każdą pogodę. Smaruję nim grubo osuszoną brodę i usta córci, która również jest na etapie ząbkowania. W trakcie spaceru tylko delikatnie osuszam chusteczką usta od śliny i nic się złego nie dzieje nie ma zaczerwienienia ani nic..Może spróbujesz wazeliny, lub kremiku z miodem z oriflame?Odradzam stosowanie kremu tradycyjnego nivea!! Zawiera on wodę, co tylko pogorszy sprawę.Krem na usta musi być tłusty.

2016-01-19 10:23

Ja mam krem nivea na każdą pogodę i nim lekko smaruję synom usta :) Poza tym w roli pomadki świetnie sprawdza się wazelina kosmetyczna, którą można kupić za grosze :)