Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

PIES -KOT pasożyty i inne choroby przenoszone przez zwierzęta a nasze DZIECI ...

Data utworzenia : 2016-01-12 09:45 | Ostatni komentarz 2016-03-15 09:46

E.Machulak

2738 Odsłony
23 Komentarze

Dziś w telewizji widziałam ciekawy materiał dotyczący właśnie naszych domowych zwierząt min kot i pies oraz chorób jakie przenoszą czyli np.pasożyty.Drogie mamy czy zwracać uwagę by wasze dzieci myły ręce po każdym kontakcie ze zwierzęciem ? Czy dbacie aby Wasze zwierzaki były odrobaczane. ... wystarczy spacer lub wyjście na trawnik a zwierzak potrafi na swojej sierści przynieść do domu jaja pasożytów.

2016-03-15 09:46

Bo pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. On nigdy nas nie zostawi a przyjaciel...delikatnie mówiąc czasami się czai żeby wić nam nóż w plecy :/ A psiak jeśli jest jest dobrze utrzymany i zaszczepiony to dziecku nic z nim nie grozi. Może się z nim spokojnie bawić i nie trzeba przeprowadzać eksmisji z domu.

2016-03-14 23:35

Też tak uważam - sama się wychowałam ze swoim psiakiem i to były piękne dni mama moja do dziś się śmieje że jak dostałam karę to szłam do swojego psa i się mu skarżyłam na mamę a mama za drzwiami stała słuchała i się śmiała :)

2016-03-11 19:17

Uważam, że jeśli pies jest czysty tzn kąpany regularnie, odrobaczony i szczepiony to dziecko może bawić się ze zwierzakiem ale po każdej zabawie trzeba pamiętać o dokładnym umyciu rączek.

2016-03-10 23:53

Dziś miałam taki widok cudowny - Mały się obudził z płaczem, nie mogłam go utulić więc mówię zacznę eliminować możliwe przyczyny płaczu - postanowiłam najpierw zmienić pieluszkę odkręciłam się po pieluszkę i słyszę a tu płacz ustał - odwracam się do synka a przy nim leży moja sunia - położyła łepek obok i trącała go noskiem a Mały od razu za uszy złapal bo to spaniel i ciągnąć zaczął i ślad po płaczu zaginął ;) to był taki cudny widok :)

2016-03-10 20:09

Zgadza się choć uważam ze nie należy pozwalać dziecku na kontakt ze zwierzęciem którego nie znamy bądź mamy jakieś wątpliwości , kto wie co taki zwierzak nosi w sobie lub na sobie.

2016-03-10 10:47

Nie da się trzymać dziecka pod kloszem i bronić go przed otaczającym go światem.Uważam ,że nasze pociechy powinny mieć kontakt od małego ze zwierzęciem.To tylko pozytywnie wpływa na jego wychowanie.A zarazki są wszędzie,a nie tylko ma je kot czy pies.My mamy 3 psy i do każdego córka jest bardzo przywiązana.Musimy tylko pamiętać o higienie a będzie dobrze.

2016-03-08 19:46

Moja Emi bawi się z psami sąsiadek i sama się nie wychowałam w taki sposób, więc trochę dziwnie się czuję patrząc na to... tzn. boję się, żeby się czymś nie zaraziła. Ale na wakacjach to dopiero się zdziwiłam jak rówieśnik mojej córki i kolega ciągle bawił się ze swoimi psami, na których skakał i które całował itp.

2016-03-08 19:24

Wg mnie im wcześniejszy kontakt ze zwierzętami tym lepiej, bo chociaż dziecko się uodparnia na alergeny. Poza tym, tj. pisze Marta, wystarczy dbać o higienę.