Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

płacz oraz mówienie przez sen

Data utworzenia : 2016-01-08 13:00 | Ostatni komentarz 2016-03-08 19:20

karolina250983

1836 Odsłony
12 Komentarze

Witam, mam problem z 2 latkiem, który od dłuższego czasu nie przesypia całej nocy, gdyż płacze oraz mówi przez sen. Jest to uciążliwe dla niego bo nie wysypia się, dla nas jako rodziców bo zrywamy się po nocach po kilka razy co przekłada się na funkcjonowanie w ciągu dnia. Co robić?

2016-03-08 19:20

Ja do tej pory mówię przez sen :). A dzieciątko może potrzebuje teraz znów bliskości. Możemy tylko gdybać.

2016-03-03 08:29

Na tym etapie chyba już mogą pojawić się lęki nocne. Czy synek budzi się każdej nocy czy po intensywnym dniu? Lęki nocne to po prosu niedojrzałość układu nerwowego - dziecko ma koszmary w fazie płytkiej snu i zamiast przejść do głębokiej budzi się. Nie wiem jak u Ciebie ale my mieliśmy wybudzanie z płaczem, a po próbie reakcji histerią. Wyglądało to strasznie bo syn nie spał ale nie był przytomny. W takiej sytuacji nie wolno ingerować tylko przeczekać przy łóżku - dzieci na dotyk w takim napadzie reagują lękiem i agresją. Nam przydarzyło się to dwa razy. Staram się wyciszać synka przed snem - obowiązkowo opowiadanie ładnej bajki i głaskanie przed snem. Wcześniej zdarzyło się, że oglądał bajkę na telefonie przed spaniem. i to go mogło pobudzić

2016-03-01 23:59

magiczny - złe sny przytrafiają się i maluchom, może obejrzał jakąś bajkę przed snem i wpłyneła ta na niego? Wiesz jakie teraz są okropne te bajki, tyle w nich agresji....

2016-02-25 21:57

Mój mały zaczął gadać przez sen jak miał 15 miesięcy. Ale to było zazwyczaj wyrwane "mama" albo "tata". Teraz od dłuższego czasu gada sobie po swojemu przez sen, czasem się śmieje, a jak płacze to niestety ciężko go uspokoić czymkolwiek... Ostatnio synek się obudził z okropnym płaczem i wołał:"mamaaaaa,mamaaa" aż mi serducho się kroiło :<

2016-02-25 16:16

Bardzo dużo na sen dziecka wpływa to co robi bezpośrednio przed nim . Niespokojne noce u nas pojawiają się gdy mała ogląda telewizor przed zaśnięciem.

2016-02-24 17:22

Córci zdąża się płakać cześć krzyczeć przez sen... wydaje mi się ze jest to efekt np. jakiegoś sporu w przedszkolu z koleżanką i później dziecko przeżywa i potem różne rzeczy mu się śnią

2016-01-22 01:05

Oj mnie równiez zdarzało sie usłyszec w nocy płacz czy krzyki. Dzieci przezywaja to codzieje sie za dnia. Kiedy córka czesto miala niespokojne sny kładłam sie obok niej i tuliłam by mocno znów zasneła i czuła sie bezpiecznie. Często jak widzialam ze cos bardzo przezywa i nie moze sie wybudzic, sama ja wybudzalam i tuliłam. Sen wtedy szybko przychodził i juz spała spokojnie.

2016-01-19 19:46

U nas synek tez płacze przez sen, ćwierci się, kręci. A dziś nad ranem badał - auto, auto... I za chwile znowu auto :-D