Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Pozycja "W"

Data utworzenia : 2016-01-03 19:22 | Ostatni komentarz 2016-03-23 18:53

E.Machulak

2723 Odsłony
24 Komentarze

Drogie mamy czy zwracacie uwagę na to jak siedzą wasze dzieci??? Ja niedawno dowiedziałam się czytając pewien artykuł (a nie wiedziałam) ze pozycja "W" wydaje się być niewinna pozycja a tak naprawdę jest niebezpieczna dla rozwoju naszych dzieci. Prowadzi ona bowiem do przodostopia czyli skracaniem i napinaniem mięśni nóg.

2016-01-04 16:29

Nie wiedziałam , że taka pozycja może być szkodliwa . Żaden artykuł na ten temat nie wpadł mi w ręce. Od tej pory będę zwracała na to uwagę.

2016-01-04 09:37

E. Machulak, jestem nauczycielką przedszkola od ponad 13 lat i zawsze byłam uczona, że siad skrzyżny (czyli tzw. siadanie po turecku) jest najlepsze dla prawidłowego rozwoju dziecka. Należy jednak pamiętać, aby dziecko miało wyprostowane plecki. należy tez zwracać uwagę, jak dzieci w wieku przedszkolnym siedzą przy stole. Ważne jest, aby miały dostosowaną wielkość krzesełka, tzn, dzieci całe stopy muszą opierać o podłoże. Dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa niedopuszczalne jest, aby nóżki "wisiały" przy siedzeniu przy stole.

2016-01-03 23:19

Mój synek bardzo często siadał po turecku ale ponieważ ma problem z prawidłowym raczkowaniem - przemieszczał się na pupie z założoną nogą na nogę rehabilitantka kazała mi uczyć go aby siadał z rozłożonymi nóżkami. Powiem szczerze że dobrze że rodzice zwracają uwagę na takie rzeczy i że piszemy o tym aby uświadomić sobie że pewne zachowania czy postawy nie są prawidłowe. Ja odkąd zaczęłam zwracać uwagę na to w jaki sposób siada mój synek i poprawiać go podczas przemieszczania się widzę ogromną poprawę.

2016-01-03 23:15

Co prawda moja Oliwia siada zwykle po turecku ale teraz zacznę baczniej ja obserwować jak bawi sie na dywanie , jak odbieram ja z przeczkola to zauważyłam że dzieciaczki co niektóre właśnie siadają w tej pozycji. Ale wydaje mi się za nawyk ten mają dzieci w wieku przedszkolny mogę się mylić oczywiście jak sądzicie?

2016-01-03 22:48

Zwracam uwagę na to jak siedzi mój synek zawsze... i jak nie podoba mi się ułożenie stóp, to po prostu go poprawiam żeby "ladnie" usiadł... Mój mały nie siada w takiej pozycji jak na zdjęciu i bardzo dobrze, skoro mówicie, że do prowadzi przodostopia o.O

2016-01-03 22:11

Nie wiedzialam nawet ze jest to zla pozycja ale na szczescie nie zauwazylam zeby synek siadal w takiej pozycji.

2016-01-03 21:44

ja też ostatnio natknęłam się na artykuł o pozycji siadania W. wcześniej na to nie zwracałam uwagi, mi jako dziecko też nikt nie zwracał uwagi na to jak siedzę ale zwykle kazali siedzieć "po turecku". Kacper jeszcze za malutki, ale na przyszłość przynajmniej wiem że muszę go pilnować :)

2016-01-03 20:54

Zawsze zwracałam i zwracam uwagę na to jak siedzą moje dzieci. Sama pamiętam, że nie kazano nam tak siadać. Jeżeli dziecko siedzi tak przez chwilę po czym przechodzi do innej pozycji nie ma w tym nic złego. Problem zaczyna się gdy nasza pociecha siada tak notorycznie. Mój synek miał nieco obniżone napięcie mięśniowe, a dzieci z tym problemem mogę mieć tendencje do takiego siadania. Kazano nam właśnie zwracać uwagę na jego siad, aby nie siadał w ten sposób i zastępować ten siad np siadem po turecku czy na piętach czy prosty. Trzeba zwracać uwagę jak siada dziecko i ewentualnie to korygować np przez zabawę. Takie siadanie przynosi wiele konsekwencji zdrowotnych dla dziecka jak koślawienie kolan, zaokrąglone plecki czy zły rozwój stawów biodrowych, które mogą prowadzić do poważnych schorzeń w późniejszych latach.