Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

czy pozwalac babcia calowac malutkiego w usta ?

Data utworzenia : 2015-11-03 21:09 | Ostatni komentarz 2017-06-02 15:51

kacperkowelove

17023 Odsłony
254 Komentarze

Jakie jest wasze zdanie na ten temat . Spotkalam sie z roznymi opiniami .. Jedni twierdza ze nie powinno sie pozwalac bo dziecko czeaciej choruje i tylko rodzic moze w usta dziadkowie i babcie w czolo inni ze to normalne juz sama nie wiem . jak myslicie ?

2015-11-04 00:34

No cóż dla niektórych całowanie w usta to naturalny sposób okazywania czułości. A że dzieci są takie słodkie to i ciągnie babcie do buziaczków. Ja swego dziecka w usta nie całowałam przez pierwsze miesiące i z babcie też były w tym względzie posłuszne. Mogli się ograniczyć do buziaczka w stópkę :-). Właśnie przemawiał za tym aspekt zdrowotny. Przez taki pocałunek w usta przenoszone są bakterie, wirusy czy grzyby będące przyczyną wielu chorób (próchnica, opryszczka, mononukeloza, zapalenie mózgu, grypa itp.) A przecież nigdy nie wiemy czy nie przechodzimy w danej chwili bezobjawowego etapu choroby. Także takim zachowaniom mówię NIE.

2015-11-03 22:49

nie nie i jeszcze raz nie ... kto nie widział opryszczki u maluszka ten może żyje w nieświadomości - ja niestety widziałam i nie pozwalam nikomu całować Zosi w pobliżu ust ani w rączki (bo pewnie wylądują w ustach :P) ...

2015-11-03 22:43

We mnie to budzi też odrazę bez urazy bliskich. Sami nie calujemy małej w usta i nie chce by robili to inni. Zwróciłam jużuwagę teściowej i jak sądziłam się oburzyla ale cóż teraz jest przynajmniej jasne. Lepiej powiedzieć że nie chcemy. Ja jeszcze nie mogę opanować 6 letniej siostrzenicy męża która także chce to robić. Wiem że dziecko-dziecko tak lubi ale dalej zwracam uwagę. Mało to wszystko higieniczne :/

2015-11-03 22:17

Tez nie pozwalam calowac synka w usta ale za to moj maluch uwielbia dawac buziaki mnie lub mezowi i nie chce mu mowic ze tak nie powinien bo moze poczuc sie odrzucony.

2015-11-03 21:45

Ja nie pozwalam na całowanie synka w usta. Uważam że można maluszka pocałować w czoło w policzek lub w rączkę , natomiast buziak w usta niesie za sobą ryzyko zarażenia się bakteriami które każdy nas ma w ustach ale dla małego organizmu mogą być niebezpieczne. Ja nie jestem przesadnie pedantyczna i moje dziecko wychowuje się w domu z psem ( oczywiście dbam o porządek) ale również nie jestem zachwycona gdy obca osoba dotyka mojego synka. Nie tak dawno jechałam autobusem i pewna pani podeszła i zaczęła głaskać mojego synka po rączce a ten chwycił ją za palce i zaczął oglądać jej pierścionki. Pani była zniesmaczona kiedy poprosiłam aby go nie dotykała ponieważ on rączki od czasu do czasu wkłada do buzi a ona swoje nie koniecznie ma czyste, w autobusie dotyka klamki, uchwytów itd na których jest mnóstwo zarazków. Myślę że rozważny dorosły człowiek nie całuje malucha w usta aby nie zarazić go czymś.

2015-11-03 21:34

Ja bardzo rzadko tak robie i nikomu nie pozwalam. Po pierwsze każdy ma inne bakterie w ustach a po drugie prochnica. Nie pozwalam tez dlatego ze to mnie obrzydza jak ktos caluje moje dziecko w usta ;)