Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

3latek sika w nocy.

Data utworzenia : 2015-09-04 16:31 | Ostatni komentarz 2015-11-05 10:13

K.Kiszczak

2938 Odsłony
17 Komentarze

Witam wszystkie mamy. Mam problem z moim 3 letnim synkiem. W nocy sika w majteczki. W ciągu dnia też mu się to przytrafia. Od 1wrzesnia chodzi do przedszkola na początek tylko na 4 godziny. Chciałabym przedłużyć czas pobytu Ale obawiam się ze codzienie będzie wpadka podczas lezakowania. Czy ktoś z Was miał podobny problem ze swoim dzieckiem? Żadne metody nie skutkują. Już mi ręce opadają. POMOCY!

2015-11-05 10:13

Moim zdaniem w wieku trzech lat z powodu nocnego moczenia sie nie jest potrzebny pediatra i psycholog a co oni moga zrobic tak na prawdę nic co przebada dziecko powie że wszystko jest okej i tyle a psychiatra czy takie małe dziecko bedzie coś z tego rozumiało watpie moim zdaniem trzeba sie uzbroić w cierpliwośc i tyle

2015-11-04 23:17

POLECAM LEKARZA PEDIATRĘ I PSYCHOLOGA ;) PS dużo cierpliwości

2015-11-04 10:11

Moja córcia mam dwa latka i osiem miesiecy na noc zakładam jej pampersa raz wstaje z suchym raz z mokrym zdarzają się takie noce że mnie budzi bo chce iść siusiu ja jej nie naciskam moim zdaniem w tym wieku ma jeszcze prawo zsikac się w nocy

2015-10-19 16:06

K.Kiszczak porozmawiaj z paniami w przedszkolu, zapewne już się z tym spotkały i coś doradzą. Dobrym pomysłem jest danie mu w przedszkolu podkładu do przewijania pod pupę. Oczywiście spodnie i majtki na zmianę jak dziewczyny pisały. W domu spróbuj założyć taki specjalny podkład na łóżko(można go prać). Pediatra na pewno doradzi coś mądrego i wizyte u jakiegoś specjalisty. Jeśli Cie to pocieszy to synek od kuzynki w 1 klasie jeszcze moczył sie do łóżka, niestety nie pamiętam do jakich specjalistów z nim chodzą, wydaje mi się że do poradni pedagogicznej na pewno.

2015-10-18 18:31

Nie stresuj młodego, sikanie nocne to inna sprawa niż "dzienne". Po prostu, dziecko musi do tego dojrzeć. Zostaw pampersa na noc i za jakiś czas sama zobaczysz, że pielucha po nocy jest sucha.

2015-10-07 20:20

Warto spróbować i to nie raz ale kilka razy aż dziecko złapie o co chodzi. Proponowałbym mieć w pogotowiu nocnik i jednak spróbować przebudzic delikatnie dziecko świecąc tylko lekkie swiatlo/lampkę nocna aby nie rozbudzac dziecka.

2015-10-07 17:24

E.Machulak u nas pomysł by się raczej nie sprawdził, bo mały pewnie zacząłby się w nocy bawić, albo by płakał. Więc pomysł może i dobry, ale nie dla wszystkich dzieci.

2015-10-06 14:22

Mój syn akurat zaczął by bardzo płakać gdyby go budziła w nocy i przerywała mu sen.