Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

brzuszek boli po jedzeniu.

Data utworzenia : 2015-07-22 11:30 | Ostatni komentarz 2016-06-09 13:09

Ewa.Sucharska

3413 Odsłony
42 Komentarze

Mój synek ma 1 miesiąc od 1,5 tyg mam problem. Przeważnie po każdym jedzeniu jest niespokojny widać że boli go brzuch. Dodam że lubi bardzo jeść kamie go tylko piersią. Dodatkowo sporo ulewa. Trudno mu też się odbija ;( byłam u lekarza ale dużej poprawy nie widzę. Pani doktor poleciła robić masaże i podawać esspumisan. Co do kupek to są żółte jedna tak większa a tak to takie smuszki na pampersie. Poradźcie mi jak mogę mu pomóc?

2016-06-09 13:09

To nie musi być nietolerancja laktozy może po prostu jesz coś co powoduje u niego wzdęcia np. ciemne pieczywo czy smażone jedzenie? Miałam to samo z synkiem, co bym nie zjadła to brzuszek go bolał, u nas minęło 6 tygodni i problem rozwiązał się samoistnie bo bóle brzuszka minęły. Więc po prostu jego układ trawienny musiał dojrzeć i wzdęcia skończyły się. Pomagał masaż nóżkami, trochę esspumisan i leżenie na brzuszku.

2016-03-08 19:15

Też zastanawiałam się nad nietolerancją laktozy u swojego syna. Kupowałam różne specyfiki, ale specjalnie nie pomagały. Wydaje mi się (po czasie), że miał jeszcze nie do końca rozwinięty układ pokarmowy.

2016-03-07 23:27

Te pół godziny po jedzeniu dziecko powinno w spokoju leżeć by brzuszek mógł zacząć trawić mleczko inaczej wyląduje ono na nas niestety ;)

2016-03-05 17:52

Marta ma rację na ulewanie najlepiej zastosować się albo do uniesienia łóżeczka po stronie główki poprzez podłożenie książek po nogi łóżeczka, ewentualnie włożenie zwiniętego ręcznika pod materacyk czy tez zakup poduszki stożkowej jak ktoś woli. i dodatkowo nie odkładamy dziecka do łóżeczka kładąc na plecki tylko na boczek raz ewy raz prawy. Zanim jednak odłożymy pochodźmy z dzieckiem trochę położonym na ramieniu, spróbujmy może się odbije. Na pewno nie kombinujmy z nóżkami nie ugniatajmy brzuszka bo wtedy dziecko uleje na pewno.

2016-03-05 16:48

Dokładnie tak jak pisze Marta. I po jedzeniu odkładają maluszka żeby leżał jak najdłużej. Niech w brzuszku wszystko się ułoży wtedy ulewan powinno być mniej :-)

2016-03-05 16:33

A ja uważam jak adamos : coś w Twojej diecie mu nie pasuje a ulewanie to norma dopóki mięśnie są wiotkie to będzie się tak działo. Jedyne co z tym możesz zrobić to podlozyc książki pod nóżki od łóżka ze strony głowy by utworzyć lekki skos, kłaść na bok by w razie ulania się nie zadławił i obserwować go. A odbek nieraz przychodzi nawet po 20-30 minutach musisz być cierpliwa

2016-03-05 04:54

Ewa a może w Twojej diecie jest coś czego mały nie toleruje.....Jeśli nie to może być nietolerancja pokarmowa, trzeba malucha poobserwować jeszcze....Na wzdęcia espumisan dobry, ale wszystko po konsultacji z lekarzem, to maluszek:)

2016-03-04 21:38

Też uważam że może to być skaza białkowa. Spróbuj zrezygnować z dużych ilości nabiału i zobaczysz co będzie się działo.