Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Moje dziecko boi się szyszek

Data utworzenia : 2015-07-13 20:10 | Ostatni komentarz 2015-11-03 12:16

0202oliwcia

3256 Odsłony
24 Komentarze

Cześć dziewczyny może to śmieszne ale moja dwu i pół letnia córeczka boi się szyszek nie wiem co ją napadło po prostu jak gdzieś widzi szyszkę to jest porażka płacz i już woła na raczki krzycząc przy tym że to jest ałłłł................ nawet do lasu na spacer nie możemy iść:-( dodam że jak była mniejsza to nie było z tym problemu i spacer po lesie był dla mniej przyjemnościa pomóżcie co zrobic żeby przestała tak reagować

2015-07-16 07:16

E. Dyląg - może one są za głośne? Moi też często bali się melodyjek z zabawek, więc zaklejałam głośniki taśmą i potem bawili się już normalnie nimi. Spróbuj Sylwia - to nie pokazuj jej szyszek przez kilka tyg i zobaczysz czy jej przejdzie

2015-07-14 21:44

Mnie nie straszyli mucha a się jej bałam.. np mój synek boi się melodyjek z chodzika który dostał.. też nie wiem czemu..

2015-07-14 21:41

Beti właśnie kabinowalam w ten sposób jak ty może gdzieś nadepla czy coś ale niestety nie przypominam sobie nigdzie takiej sytuacji :-(

2015-07-14 21:26

Taka awersja dzieci do rzeczy nie bierze się z nikąd, może ktoś ją postraszył szyszką, albo coś powiedział... albo coś gdzieś brzydkiego zobaczyła z szyszką w roli głównej... Możliwości jest wiele. Jeżeli oswajanie nie skutkuje, to przestań na jakiś czas narażać ją na widok szyszek, powinna z czasem zapomnieć

2015-07-14 11:12

annawianna swietny pomysł!!

2015-07-14 02:53

Ja pamiętam jak mama mi opowiadała że jak byłam mała to much się bałam.. uciekałam z rykiem do domu... jak widać dzieci różnych rzeczy się boją i z wiekiem muszą się do nich przyzwyczaić

2015-07-13 21:48

Annawianna cuda mi tu wstawilas ale tej metody już próbowałam u cioci tam gdzie jezdzimy na wieś co weekend jest mnustwotakich roznosci robionych z szyszek i w ogóle ale ona nie może na nie patrzeć to co było w domu to musieliśmy wszystko pochować po kątach szafkach tak żeby tego nie widziała bo był płacz i niczym nie jesteśmy w stanie ją przekonać niestety :-(

2015-07-13 20:31

Sylwio dzieci boją się różnych rzeczy i przedmiotów natomiast ja jestem zwolenniczką oswajania dzieci z lękami za pomocą zabawy i tłumaczenia. Z szyszek oraz innych darów lasu możesz zrobić śliczne ozdoby i zachęcić córeczkę do wspólnej pracy i zabawy zrobionymi ozdobami. Może na początku trudno będzie jej pokonać lęk przed dotknięciem szyszki ale myślę że gdy zobaczy że z szyszki powstają cudne ozdoby, stworki przełamie się. Może podczas jakiegoś spaceru po lesie ukuła się szyszką , lub nadepnęła na nią i ma teraz niezbyt miłe doświadczenia z nimi związane ale postaraj się wybrać te szyszki które mają bardziej zaokrąglone pręciki . O tej porze trudno będzie znaleźć kasztany lub żołędzie ale możesz pokazać dziecku że w połączeniu właśnie z szyszką można robić kapitalne rzeczy.