Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Przerażający krzyk dziecka nocami

Data utworzenia : 2015-07-08 21:59 | Ostatni komentarz 2015-12-21 23:52

mamula104

7616 Odsłony
64 Komentarze

Moje koleżanki z forum, mam do Was pytanie o dziecko mojej przyjaciółki. Mały ma 16 miesięcy, od dwóch miesięcy budzi się w nocy z przeraźliwym krzykiem i płacze jej tak, że aż się zanosi. Synek był karmiony piersią przez rok, ale wówczas też miał płytki sen, ponieważ często się jej budził i zasypiał dopiero przy piersi. Maluszek ma alergię pokarmową i podejrzewała, że może to od tej alergii brzuszek go w nocy boli i się budzi. Ale odstawiła wszystkie alergeny, a problem pozostał. Czy miałyście może kontakt z takim problemem, macie może pomysł co z tym zrobić? Jej biednej brakuje już pomysłów i sił.

2015-12-21 23:52

Czytałam kiedyś artykuł, że większość dzieci w wieku od 6 miesiąca do 5-6 roku życia płacze w nocy i nie daje się uspokoić. Takie nocne płacze są niezbędne dla równowagi emocjonalnej i umysłowej dziecka, w pewien sposób kumulują przeżycia i emocje jakich dziecko doświadczyło w ciągu dnia. Jest to okres przejściowy i należy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli w ciągu dnia jest dużo wrażeń albo sytuacji stresujących dla dziecka, to oczywiście taki płacz może pojawiać się częściej. Podczas takiego ataku najlepiej być przy dziecku, głaskać, przytulać, przemawiać łagodnym głosem lub nucić jakąś kołysankę, dać ulubiony kocyk czy przytulankę, . Też to przerabiałam z moimi córkami i z wiekiem im to minęło. Nie polecam natomiast zapalania światła i włączania dziecku telewizora w celu wybudzenia. Są to dodatkowe bodźce pobudzające a nie mające na celu wyciszenie dziecka.

2015-12-21 18:35

Gdy córka na dużo wrażeń to krzyczy przez sen . Nie jedno krotnie po większej imprezie rodzinnej to się zdarzało. Albo krzyczy i się budzi , albo śpi dalej. Tak jak piszecie wyciszenie dziecka przed snem jest bardzo ważne . Aczkolwiek w niektórych sytuacjach gdy dziecko ma za duzo wrazen i to nie pomaga

2015-12-19 23:11

Mandarynka to na pewno był sen, czasem dziecko coś zobaczy strasznego i wtedy przyśni mu się bardzo realistyczny sen stąd pewnie ten płacz i krzyk. Sama miałam kiedyś tak realny sen ze myślałam że to na prawdę się stało. .. aż ciężko mi było dojść do siebie. A co do telewizji bajek czy też gier to faktycznie dzieciom przed snem nie powinno się oglądać, najlepiej jakąś wspólna zabawa i wyciszenie się .

2015-12-12 16:30

To chyba chodzi o inny krzyk niż ząbkowanie ;-) choć ten też bywa dokuczliwy Mój synek miał tak kilka razy, że budził się nocy z ogromnym płaczem, nie wiadomo skąd się ten płacz i krzyki wzięły, nie mógł się tak jakby obudzić, jakby cały czas był w śnie.... Nie chciał się przytulić, odtrącał nas - zapaliliśmy nie za wielkie światło, włączyliśmy telewizor, obudził się i mu przeszło, potem normalnie zasnął - nie wiem skąd to się wzięło - może coś zobaczył w telewizji, w jakieś bajce, przestraszył sie i mu się to śniło, nie wiem, ważne, że minęło i mieliśmy tak kilka razy. Ważne, żeby dzieciom przed samym snem nie puszczać bajek w telewizji, w telefonie czy w laptopie, bo będą pobudzone, ja się staram przed snem, tak godzinę przed, wyciszać synka i telewizor jest wyłaczony

2015-12-12 15:52

moje dziecko przeraźliwie płakało w nocy gdy ząbkowało

2015-08-10 01:24

Czyli najpóźniej w przedszkolu jak to dziewczyny piszą.. jedno od drugiego się uczy.. i dziecka się już nie uchroni.

2015-08-09 23:54

E.Dylag masz rację uchronić się nie da, ale można OPÓŹNIĆ:) moim zdaniem im później pozna te napoje gazowane, słodycze i inne, tym lepiej.

2015-08-08 23:06

No macie racje dziewczyny. Szkoda że dzieci nie da się uchronić od takich niezdrowych rzeczy..