Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nocnik - 1 rok i miesiące - czy nie za wcześnie

Data utworzenia : 2015-06-09 13:40 | Ostatni komentarz 2016-06-03 22:04

Aleksandra.Stachelek

8148 Odsłony
117 Komentarze

Witam. Nam pytanko, Emilia ma 1rok i 4miesiace. Zaatanawiam sie 1) czy nie zrażę jej gdy zaczne juz teraz ja sadzać ?? 2) jak skutecznie uczyc dziecko załatwiania swoich potrzeb na nocniku ?? Z gory dziękuję za odpowiedzi :-)

2015-06-09 19:51

Mój ma 16 miesięcy i od kilku dni jesteśmy na etapie odpieluchowywania... No łatwo nie jest, młody jest tak uparty, że czasem brakuje mi sił. starszy miał coś około 1,5 roku i załapał siusianie do nocnika bodaj po 3-4 dniach. co dziecko to inaczej. Pozostaje nam cierpliwośc :)

2015-06-09 16:40

Też słyszałam że czym prędzej tym lepiej, mam koleżanki które mają 2 letnie córki i mają teraz problem je nauczyć siusiania d nocnika. Później dziecko jest kumate i wie że powinno siadać na nocnik ale nie chce tego robić. Woła mamę dopiero jak zrobi siku i trzeba mu zmienić pieluchę.... Ja też mam zamiar dość szybko zacząć próbować córką, oczywiście nic na siłę ale powolutku malutkimi kroczkami;)

2015-06-09 15:07

Myślę, że Twoja córcia jest już na tyle duża by sadzać ją na nocniczek, nic na siłę ale posadzić możesz:) Im prędzej tym lepiej, wiadomo, że załatwianie się przyjdzie z czasem, do niczego nie można dziecka zmuszać:) Musisz małej tłumaczyć, że ten nocniczek jest tylko jej, że będzie się cieszył jak zrobi siusiu na niego, ja mojej córci nie zmuszałam, nocniczek od dłuższego czasu stał na widoku w pokoju, jak jej zmieniałam pieluszkę to mówiłam, że nocniczek czeka, że nie będziesz musiała nosić tych ciężkich pampersów, dupcia będzie czysta, i w wieku 21 miesięcy córcia pierwszy raz zrobiła siusiu na nocniczek, radość jej i nasza nie do opisania, i do tej pory a ma 26 miesięcy robi na nocnik i kupkę i siusiu i w nocy też bez pampersa:) Ale jej nie zmuszaliśmy, sama zawołała, że chce na nocnik:) Teraz lato, upały możesz ją puszczać bez pampersa, kilka razy się zmoczy i zawoła:) Pozdrawiam:)

2015-06-09 14:59

Pomocny wątek: http://lovi.pl/pl/forum/5/4673/1 http://lovi.pl/pl/forum/7/856/1

2015-06-09 14:01

Mój brat ma 9miesięczną córke od 8miesiąca sadzają ją na nocnik :) teraz mała z radością robi kupki do nocniczka :) więc czym prędzej tym lepiej.. :)