Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dziwne reakcje

Data utworzenia : 2015-03-30 18:30 | Ostatni komentarz 2015-04-22 22:49

pypliś

3005 Odsłony
10 Komentarze

zauważyłam dziś dziwne zachowanie mojego synka. Skrobałam ziemniaki w rękawiczkach gumowych takich cienkich jednorazowych to że się trochę bał jak chciałam go dotknąć nimi nie wydało mi się dziwne, ale jak już skończyłam i zaczęłam je ściągać a on robił miny i wydawał dźwięki jakby myślał że mnie to boli. Jak bym sobie skórę zdzierała. Trochę mnie to rozbawiło ale chyba nie będę ich używać przy nim. Czy wasze dzieci reagują jakoś odmiennie na sytuacje codzienne?

2015-03-30 21:48

Mój synek z kolei panicznie boi się balona. Próbowałam go przyzwyczaić do widoku balona, pokazać z bliska, ale nic to nie dało. Dlatego póki co odpuściłam sobie przekonywanie go, że balon to nic złego. Na różne, nowe rzeczy reaguje z ciekawością, ale z dystansem, dlatego wszystkie bezpieczne rzeczy pozwalam mu dotknąć, sprawdzić. A to co proponuje annawianna to super pomysł!

2015-03-30 19:43

Pypliś ja do dziś pamiętam że jak się przestraszyłam kiedy zobaczyłam że moja mama jest nachylona nad garnkiem z gotującą wodą - robiła sobie inhalację - a ja spanikowana , płacząc zaczęłam krzyczeć że tato chce ją ugotować. Z doświadczenia wiem że dzieci czasem źle reagują na jakieś przedmioty, odgłosy bądź osoby i należy starać się im wytłumaczyć że nie ma się czego obawiać, a co do rękawiczek to możesz pokazać mu fajną zabawę w nadmuchiwanie rękawiczki i robienia fajnych ludków z rękawiczki- możesz nawet pisakiem namalować na nich oczy i usta i w formie zabawy pokazać że używanie rękawiczek i zabawa nimi może być fajna:)