Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Dziwne reakcje

Data utworzenia : 2015-03-30 18:30 | Ostatni komentarz 2015-04-22 22:49

pypliś

3004 Odsłony
10 Komentarze

zauważyłam dziś dziwne zachowanie mojego synka. Skrobałam ziemniaki w rękawiczkach gumowych takich cienkich jednorazowych to że się trochę bał jak chciałam go dotknąć nimi nie wydało mi się dziwne, ale jak już skończyłam i zaczęłam je ściągać a on robił miny i wydawał dźwięki jakby myślał że mnie to boli. Jak bym sobie skórę zdzierała. Trochę mnie to rozbawiło ale chyba nie będę ich używać przy nim. Czy wasze dzieci reagują jakoś odmiennie na sytuacje codzienne?

2015-04-22 22:49

U mnie też czasem zdarza sie taka sytuacja, ze coś robie i coś synkowi się nie podoba , nie przypasuje mu w jego gust i się strasznie krzywi i denerwuje i czasem nawet płacze, więc też staram sie nie robić przy nim takich rzeczy. Tak już dzieci mają coś im się nie podoba, wyobraźnia uruchamia sie inaczej i zaraz jest lament

2015-04-12 16:28

Wczoraj używałam lokówki., synek już wcześniej widział jak kręcą włosy ale wpadł w taki szał tak zaczął płakać jak zobaczył że musiałam wyłączyć i nie mogłam go uspokoić. Raz tak miałam jak zobaczył blender,prawie zawsze muszę to trzymać na rękach jak coś miksuję bo inaczej kuli się płaczę i zamyka oczy. Więc staram się od razu mu mówić że będziemy robić ciasto i biorę go na ręce wtedy nie płaczę

2015-04-11 22:07

wczoraj zauważyłam coś niepokojącego znów mianowicie w tv zaczynał się program "Uwaga" i mój syn wpadł w panikę zaczął krzyczeć płakać nie mogłam go uspokoić przez godzinę wył na rękach. Nie wiem czy to ta melodia tak może na niego działać bo nawet nie patrzył na ekran.

2015-04-01 10:49

Moja 1,5 roczna córka wczoraj się wystraszyła żółwia u znajomej który wchodził po kładce i spadł (wskoczył) z niej do wody. Dzieci mają różne dziwne reakcje i lęki i naszą rolą jest je wspierać i je pokonywać. Np. chodzimy na basen, żeby m.in. uniknąć w przyszłości lęku przed wodą. Poniżej filmik jak moja 5 miesięczna Iga pływa na zajęciach z oswajania niemowląt z wodą. Jak macie chwilkę to zagłosujcie proszę bo zbieramy głosy! http://maliodkrywcy.onet.pl/12899,prace-konkursowe.html z góry dzięki dziewczyny!!!! ;)

2015-03-31 13:48

dziecko każdego dnia odkrywa nowe rzeczy. musisz synkowi pokazać że te rękawiczki nie są złe i ciebie to nie boli jakie ściągasz. każde dziecko używa swojej wyobraźni i czasami ma inne podejście co do niektórych rzeczy

2015-03-31 07:35

dzięki mamusie wykorzystam wasze rady.

2015-03-31 00:11

Anna u mnie jak była położna jak urodziłam drugą córkę też zrobiła dla mojej starszej córki żeby się jej nie bała takiego balonika z rękawiczki i narysowała oczka i buźkę i powiedziała jej że to jest kurka...następnym razem jak znowu do mnie przyjechała to mała już na nią czekała i już się jej nie bała..czasem mała i prosta rzecz potrafi zmienić nastawienie dziecka...także pypliś spróbuj może też nadmuchać tą rękawiczkę (oczywiście czystą:) ) i dać dziecku do zabawy żeby przestało się ich bać, każdy sposób dobry na pokonanie lęku

2015-03-30 22:45

W przychodni w której pracuję asystentki stomatologa bardzo często robią takie stworki z rękawiczek aby rozweselić zestresowane wizytą u dentysty dziecko.