Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kontakt, relacje dziecka z dzieckiem

Data utworzenia : 2013-03-07 12:31 | Ostatni komentarz 2014-06-01 07:43

Iwona

4454 Odsłony
9 Komentarze

Drodzy rodzice doradzacie, zaproponujcie rozwiązania jak porodzić sobie z wytłumaczeniem dzieciom dzielenia się np. zabawkami czy np. poczęstowaniem małej przekąski. Osobiście podam przykład: Byłam u koleżanki, która ma synka miesiąc starszego od mojej córci i jak wzięła jaką kolwiek jego zabawkę do ręki to jej wyrywał, piszczał i płakał. Jak przekonać malucha, żeby pozwolił pobawić się jego zabawką i wytłumaczyć, że zaraz mu ją odda?

2013-03-07 13:11

Bardzo rzadko się zdarza żeby małe dziecko chciało się dzielić swoimi zabawkami. I na nic czasem prośby i tłumaczenie. Dzieci same się uczą dzielić i bawić z innymi wszystko małymi kroczkami. My nie możemy wymagać tego od nich żeby dało się pobawić swoją zabawką innemu dziecku. Jedynym sposobem może być jakaś zachęta a jeśli dziecko się zgodzi podzielić to pochwalenie go za to i jeśli maluch niema rodzeństwa staraj się aby jak najczęściej miał kontakt z innymi dziećmi . Takie moje zdanie. Ale zachęcam przeczytać artykuł : http://dziecko24.pl/news/298/30/Jak-nauczyc-dziecko-dzielenia-sie-z-innymi Tutaj jest kilkanaście sposobów jak zachęcić dziecko do dzielenia się.