Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Gdy dziecko się garbi ..

Data utworzenia : 2015-03-03 10:09 | Ostatni komentarz 2019-03-25 09:17

ancyMonek

7749 Odsłony
20 Komentarze

Dziewczyny mój 2 latek strasznie się garbi ..Podczas zabawy na siedząco ...podczas oglądania bajki ..dosłownie w każdej pozycji siedzącej . Sadzam go pod scianą albo oparcie łóżka ale chwile wytrzyma i wraca do zgarbionej pozycji ; / niedługo jedziemy do ortopedy skontrolować jego nóżki i mam nadzieje ,ze nie zapomnę o tych pleckach .. Chciałabym żebyśmy podzieliły się wiedzą na ten temat

2019-03-25 09:17

Wada postawy-garbienie się to niestety jeden z najczęstszych nawyków dzieci i młodzieży. Powodów niezdrowego wygięcia kręgosłupa może być wiele, dlatego nie powinniśmy ignorować nawet najmniejszych objaw garbienia. Konsekwencje mogą się okazać bardzo nieprzyjemne. Do walki ze zgarbioną sylwetką posłużyć nam mogą akcesoria sportowe, których często używamy do nieco innych ćwiczeń. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że wykonując pewne czynności ruchowe, korygujemy wady postawy. Pomocnym gadżetem w utrzymaniu właściwej postawy może być drabinka gimnastyczna z drążkiem drabinka . Gdy zamiast podciągania się spróbujemy swobodnego zwisania, okaże się, że to doskonały sposób walki z „garbem”.

2019-03-12 21:31

Mamusie , może to nie jest historia o moim dziecku a o mnie . urodziłam się z prostym kręgosłupem i wszystko było okey ale na bilansie 4-5 lat pediatra stwierdził , ze robi mi się skolioza , najpierw ćwiczenia no i oczywiście moje lenistwo bo trochę oszukiwałam rodziców . Skolioza się pogłębiała do tego stopnia ze w wieku 14 lat miałam operowana i wstawiony implant , do teraz on nie jest zupełnie prosty ale ustablizowany . Po drodze były gorsety , rehabilitacje , baseny . Niestety nic już nie pomogło . Dlatego od małego trzeba o to dbać żeby miesnie były mocne i pilnować maluszków , bo to nic przyjemnego nie jest . Najlepiej dużo pływać i tak jak wyżej jakiegoś pajączka ale najlepiej niech ortopeda doradzi albo rehabilitant , bo czym dziecko rosnie i strasze tym gorzej . Ale pływanie naprawdę wzmocni miesnie :)

2019-02-25 22:33

Gimnastyka w [przypadku każdego dziecka ma sens, a takiego ze skolioza w szczególności. Dziwne że pytasz, bo to chyba oczywistość. Moja córka chodziła na takie zajęcia w klasach I-III (nie ma skoliozy) i usilnie ja do nich przekonywałam, bo ruch u rosnącego dziecka to warunek zdrowia. Plus do tego kupiliszmy drabinkę gimnastyczną od malpiszon.pl . W naszej szkole gimnastyka była połączona z pływaniem. 45min ćwiczeń i 45 min pływania.

2015-07-19 19:29

Szkoda, że w szkołach nie przywrócą ćwiczeń korekcyjnych. U mnie w podstawówce były obowiązkowe chyba 1x w tygodniu lub w miesiącu.

2015-07-18 15:21

ja dosc dlugo jak byklam mlodsza garbiłam się, zostało mi to za dzieciaka juz. tato czesto mnie ganiał abym nosiła kija od szczotki ale to byl duzy dyskomfort zaczelam chodzic na gimnastyke korekcyjna i bardzo poprawilo mi sie takze uprawialam sztuki walki ktore zmuszaly mnie do wiekszej ilosci gimnastyki polecam cwiczenia gimnastyczne i korekcyjne

2015-06-28 14:47

Przede wszystkim radzę, by ortopeda dokładnie podał ewentualne skrzywienie kręgosłupa u synka (skolioza- skierowana w którą stronę, zwiększona lordoza szyjna/ lędźwiowa, zwiększona kifoza piersiowa i wysłał do fizjoterapeuty, by dostosował ćwiczenia dla niego. Z taką diagnozą można również poszukać ćwiczeń na internecie (ale samemu nie radziłabym dobierać ćwiczeń, bo jeśli występują np 2 schorzenia jednocześnie, to małemu można tylko zaszkodzić). Proszę również zwrócić uwagę na to, czy maluszek nie siedzi przed tv lub podczas zabawy na jednej nodze i czy nie owija nóg wokół nóg od krzesła - te informacje są równie ważne.

2015-06-21 15:10

wystarczy nawet godzina dziennie z takim pajączkiem, żeby dziecko zaczęło kształtować prawidłową postawę ciała. Mojej kuzynce mama wkładała kij od miotły pod pachy i z nim chodziła, trochę to komicznie wyglądało, ale działa to na takiej samej zasadzie jak pajączek.

2015-06-09 21:45

Tylko wiecie dziewczyny, z tym pajączkiem trzeba uważać, bo może powodować lordozę, jak zbyt długo dziecko się przeprostowuje. Pajączek jest fajny, ale z umiarem, bo skrzywienie kręgosłupa w stronę brzucha też nie jest dobre.