Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Strach przed robieniem kupki na nocnik

Data utworzenia : 2015-02-16 10:07 | Ostatni komentarz 2015-06-16 14:21

ancyMonek

5019 Odsłony
19 Komentarze

jest wątek o oduczaniu robienia w pieluchę ale nie mogę się doprosić o odp więc założyłam ten konkretny . Mój 2 letni chłopiec w dzien woła pisiu ..ale ma problem w kupką ..panicznie boi się zrobić na nocnik . Powiedzcie mi czy jest sposob aby go przekonac ?Jeśli nie założę mu raz dziennie pampersa to robi w majteczki :( Druga sprawa jesli chodzi o sprawy fizjologiczne ...jak już pisałam w dzien nie ma mowy aby się posiusiał w majtki ale w nocy mam wrażenie ze jak go 2 -3 razy sama z siebie nie wysadzę to nie czuje i sika :(..Czy nastawiac sobie budzik ( chociaz wiem ze to glupie ) i nauczyc go tego ze w nocy trzeba sie na siku wybudzac ? czy po prostu załączyc mu znowu pampersa na noc ? i poczekac az bedzie gotowy ? Moja mama mowi ze teraz mu troche namieszam bo już od jakiegoś czasu na noc nie ma zakladanego ...w dzien tylko na kupkę i juz sama nie wiem ..nikt nie potrafi mi pomoc ..każdy glupio się uśmiecha i NIE WIE :) może wy mi pomozecie ; )

2015-02-16 11:32

Kiedy opiekowałam się siostrzenicą zakładałam jej na noc pampersa i budziłam w nocy aby posadzić na nocnik a po jakimś czasie nauczyła się wołać i kontrolowała swoje potrzeby także w nocy.

2015-02-16 11:04

Samantka być może...ale On po zrobieniu kupki nalega by szybko zdjąć pamperka i umyć . Jeśli chodzi o stopień jego przeżywania to uważam , że jest dość wysoki ..Jeśli czuje , ze mu się chce to nawet nie usiadzie na nocniczek ani na kibelek zeby się wysiusiac zwyczajnie ..siedzi i proszącym tonem oznajmia , że niee chce kupy ..a wcale nie mowie mu , ze ma robic kupkę tylko pisiu . A wiec co radzisz konkretnie z tymi nocami ? Pozwolić mu robić w pamperka pomimo tego ze już od dłuższego czasu spi bez - chodzi bez ? czy wybudzać konsekwentnie i czekac az zacznie sam się budzić i wołać ? Głównie chodzi o to ze ja budzę się z przyzwyczajenia o tej 1 mniej wiecej i po 3 o 5 około 6 ale co jeśli kiedyś bede spała mocniej i sie nie obudze sama z siebie ? Budzik ? dziś np wysadziłam go ostatni raz chwile po 3 i po 6 wstał z mokrymi majteczkami bo zapałam ..nie wstałam tak jak zwykle po 5 ? do tej pory jak juuż gdzies pisałam zdarzyło mu się posiusiac 2 razy ..dziś rano znowu .. Swoja drogą ..masa prania :D

2015-02-16 10:19

Monika to z kupka to myślę, że chodzi o "cześć siebie".. Bardzo Kacper to przeżywa? Niektóre dzieci tak mają, że dla nich kupka jest częścią siebie, która potem trzeba np. spuścic w toalecie no i jest problem.. Ja tam tylko na ten temat słyszałam, wiec nie chce zamotac i czegoś przekręcić. Co do nocy - to jest jeszcze przed nami ale ja za jakiś czas będę wysadzac na nocnik po prostu o konkretnych godzinach "na śpiocha" - dziecko ma mniejszy pęcherz, wiec nie oczekuje by mój synek trzymał siusiu cala noc..