Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Strach przed robieniem kupki na nocnik

Data utworzenia : 2015-02-16 10:07 | Ostatni komentarz 2015-06-16 14:21

ancyMonek

4997 Odsłony
19 Komentarze

jest wątek o oduczaniu robienia w pieluchę ale nie mogę się doprosić o odp więc założyłam ten konkretny . Mój 2 letni chłopiec w dzien woła pisiu ..ale ma problem w kupką ..panicznie boi się zrobić na nocnik . Powiedzcie mi czy jest sposob aby go przekonac ?Jeśli nie założę mu raz dziennie pampersa to robi w majteczki :( Druga sprawa jesli chodzi o sprawy fizjologiczne ...jak już pisałam w dzien nie ma mowy aby się posiusiał w majtki ale w nocy mam wrażenie ze jak go 2 -3 razy sama z siebie nie wysadzę to nie czuje i sika :(..Czy nastawiac sobie budzik ( chociaz wiem ze to glupie ) i nauczyc go tego ze w nocy trzeba sie na siku wybudzac ? czy po prostu załączyc mu znowu pampersa na noc ? i poczekac az bedzie gotowy ? Moja mama mowi ze teraz mu troche namieszam bo już od jakiegoś czasu na noc nie ma zakladanego ...w dzien tylko na kupkę i juz sama nie wiem ..nikt nie potrafi mi pomoc ..każdy glupio się uśmiecha i NIE WIE :) może wy mi pomozecie ; )

2015-06-16 14:21

Bardzo dużo dzieci ma z tym problem, ale z pewnością, jeżeli już nie zakładasz mu pampersa na noc to nie zmieniaj tego, bo tak jak mówi mama, namieszasz dziecku. Żeby się czegoś nauczyć potrzeba czasu, a może zdarzy mu się zrobić do nocnika przy okazji siku, kto wie. Dziecko też musi dojrzeć do pewnych sytuacji. A jak będziesz go w nocy sadzała na nocnik to on w końcu sam zacznie wołać i się kontrolować, do wszystkiego trzeba praktyki.

2015-06-16 14:17

mój synek też mial długo problem ze zrobieniem kupki do nocnika na kupke musiałam zakąłdać pieluchę. któregos dnia zawołał siku i przy okazji zrobił kupkę od tamtej pory robi na nocnik lub do kibelka, Z tego co wiem sporo dzieci ma ten problem

2015-02-17 15:05

No u nas identycznie :) Najgorsze jest to ze wtedy nawet pisiu wstrzymuje ...wychodzi na to ze boi się zrobić siku , bo przypadkiem kupka wyjdzie ..no nie wiem :) trzeba dac im czas tak sobie mysle ...dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia pozwalam mu robic kupke w pamperka

2015-02-17 13:39

Moja córka też chodzi ze mną do toalety, tłumaczę jej że teraz zrobi mamusia a potem ona. i z sikami spoko, a jak usłyszy że mówimy do niej żeby zrobiła kupę to nawet o tym nie chce słyszeć tylko chce od razu wstawać i wtedy nawet siku nie chce zrobić. My uczymy ją powoli nic na siłę, też musiałam z nią trochę odczekać bo pojawiła się w domu mała dzidzia i nie chciałam żeby na raz miała dużo nowości, nie chciałam jej stresować. My idziemy bardzo małymi kroczkami, ale wierzę w to że w końcu dojdziemy do celu :-)

2015-02-17 13:19

ancyMonek i w tym momencie u nas też zaczął się problem ponieważ jak mała zaczęła już robić kupkę na nocnik to zaczęła mieć straszne zatwardzenia i robiła takie zbite twarde kupki. Biedulka bardzo się męczyła bo ją bolało. Myślałam, że to dieta czy coś ale może znowu psychika? Długo kombinowałam śliweczki kupowałam do lekarza chodziłam i w sumie samo przeszło.

2015-02-17 12:05

Aniniani chodzi z nami ..mowię mu , że to jest normalne . Ale po dzisiejszej probie jestem wiecej niz pewna ze go boli ..ale co ? i dlaczego ? skoro w pamperku robi i sie nie skarży ?? Usiadł na nocnik i zaczał tak jakby za jajeczka się łapac i wołał ała , ała ..nie kupa :( Nie chodzi o to ze chce przyspieszyc jego załatwianie sie ..bron Boże..tak czy siak ma 2 lata i to jest duży sukces ze siku woła ..ale chodzi o to czemu mówi ała ? co go boli i czemu się boi ?

2015-02-17 11:34

może to głupie ale probowałaś zabierac synka ze soba gdy ty załatwiałas swoje ptorzeby fizjologiczne. By zobaczył ze to nic strasznego i złego. dzieci duzo nasladuja dorosłych wiec moze ta metoda zadziała. tak jak Samantka pisała, dzieci uwazaja ze kupka to czesc ich organizmu jak reka czy noga, nie rozumieja ze to cos co sie wydala i nie ejst nam do zycia potrzebne. U synka mojego brata było tak ze na siku wołał a kupki nie chciał robić nawet do pampersa, wstrzymywał i popzniej mieli problem z brzuchem. p[oszli do lekarza a lekarz zalecil wizyte u psychologa i po wglebieniu sie gdzies w przeszlosc, wywiadzie i obserwacji dziecka wyszlo, ze dziecko ma traume bo na jego oczach kiedys spuszczono kupke i dlatego ma problem z wydalaniem. Myslę, że duzo spokojnego tlumaczenia, rozmowy moze działac wiele. Tłumacz synkowi, że kazdy tak robi, że to nic złego, że tak trzeba itp itd:) Może taka metoda pomoże.

2015-02-17 09:32

u nas o 23 to za mało ...musiałabym tak jak teraz o 1...potem po 3 i tak o 6 też kiedys sam zawołał " siku ""ale wiedziałam ze to nie siku tylko kupka bo kazał zamknac drzwi ..wiec tak zrobilam i zrobił ! był taki dumny ze jak tylko tatus wszedł do domu to poleciał powieedziec ze zrobil do nocnika kupke ..Nie wiem co sie stalo ze teraz jest taki anty ; / Dziś założyłam mu pampersa ale to dlatego ze z niewiadomej przyczyny dostał nagle goraczki o 20 godz.38,6 *C...Dawałam mu duzo pic i chciałam zeby spokojnie przespał tę noc bez wybudzania ..goraczki w nocy juz nie mial i teraz tez wydaje sie ok ...takze jesli do wieczora sie nic nie zmieni to po prostu nastawie budzik ..ale pozmieniam godz bo ostatnio chodze spac chwile po 22 ...wiec to za szybko na pierwsze siku ...nastawie na 24 potem na 3:30 i na 6 np ...tak chyba bedzie dobrze :)