Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

ulewanie i odbijanie po jedzeniu

Data utworzenia : 2015-02-11 13:42 | Ostatni komentarz 2015-05-14 22:46

katarzyna-00

4449 Odsłony
20 Komentarze

Witam moja córcia ma problem z odbijaniem się po jedzeniu. Karmię ją piersią i zawsze po wieczornym karmieniu jest z tym problem , macie jakieś sprawdzone sposoby by jej to ułatwić..?? Pozdrawim

2015-05-14 22:46

Moje wszystkie dzieci ulewały i to dosyć mocno niezależnie czy jadły spokojnie czy zachlannie. Mam wrażenie że się trochę przejadają i to z tego powodu. Chociaż jak byliśmy w szpitalu ze względu na duszności musiałam podawać córeczce mleoo odciagnięte ponad połowę mniej niż wg jej wieku dziecko zjada. Wypiła 30 ml i całość ulała. Nawet nutriton nie pomaga. Ponoć to taka "uroda"z której dzieci wyrastają. Starszak też tak do 8 miesiąca miał jak przestał ulewać ale teraz przy dwójce jest to bardziej kłopotliwe.

2015-03-01 19:22

Moja niunia praktycznie zawsze ulewa i zawsze jej się odbija ...

2015-02-28 23:10

Nie wszystkie dzieci ulewają, musi być połknięcie powietrza do odbicia, a niektóre dzieci jedza tak łądnie, że sie nie nałykają.

2015-02-28 15:51

Synkowi ulewalo sie do ok 7mc a odbija sie do dzisiaj a ma 14mc ale to normalne po jedzeniu:-].gorzej bylo z ulewaniem non stop czasem to tak duzo jakby wymiotowal, a nie zawsze chcualo mu sie odbic i zasypial to polozna doradzila podlozyc pod materac jakis kocyk i klasc dziecko na boku bo to jest najbezpieczniejsza pozycja przed zadlawieniem sie. Albo czasem polozylam synka i za ok 5min go przytulilam do siebie i mu sie odbilo ale nie zawsze sie to udawalo.

2015-02-26 11:10

Super !! poduszka klin pomogła , mała zasypia już teraz bez wieczornych problemów ... Dziękuje za rady !!

2015-02-12 22:14

Aniu lezaczek jest od 0 więc jest dobry :) w dzień gdy leży na leżaczku jest wszystko ok, wieczorem po kąpieli i jak leży w łóżeczku jest problem- dziś go nie było: )...spróbuję podłożył coś pod główkę możesz to coś da..i będzie jej lepiej.. Nigdy po jedzeniu nie zostaje sama! !

2015-02-12 21:45

Nie wiem czy dobrze odczytuję Twoje słowa, czyli w dzień po jedzeniu kładziesz ją na leżaczek i wtedy nie ma problemów z ulewaniem , a wieczorem kiedy nie pozwalasz jej leżeć na leżaczku ulewa się jej po jedzeniu? Nie wiem jaki masz leżaczek ale musisz pamiętać że w przypadku niektórych nie wskazane jest kładzenie dzieci do 4 miesiąca życia. Jeżeli dobrze odczytałam Twoje słowa to spróbuj podłożyć pod materac w łóżeczku klin lub poduszkę, koc ( od strony główki) tak aby dziecko miało głowę ciut wyżej niż resztę ciała. Pisałam Ci o pozycjach karmienia ponieważ mają one ogromne znaczenie w przypadku gdy dziecko ulewa - głowa dziecka powinna być wyżej. Pamiętaj też aby nigdy po jedzeniu nie zostawiać dziecka samego szczególnie że ma skłonności do ulewania pokarmu i spróbuj ją kłaść na boku.

2015-02-12 21:25

Przy jedzeniu wszystko jest dobrze.. Mamy tez lezaczek i jest w pozycji półlezacej i to jej w dzień odpowiada... Wieczorem nie pozwalam na to by leżała gdy jej się wraca jedzonko ...tylko czekam tyle ile trzeba jak juz dpokojnie usypia