Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problem z myciem ząbków

Data utworzenia : 2015-02-06 11:32 | Ostatni komentarz 2022-10-06 21:45

greymagpie

2896 Odsłony
16 Komentarze

Witam, od jakiegoś czasu mamy problem, żeby córka zaczęła myć ząbki. Ani zabawy, ani pokazywanie jak się myje zęby nie działa. Za każdym razem słyszę NIE! Macie jakieś skuteczne sposoby? Minie jej? Mała ma już 16 ząbków wiec raczej nic ją nie boli..

2022-10-06 21:45

Polecam różne bajki o myciu zębów u nas był problem i pomogło. Chociaz teraz znowu bunt z myciem zębów 

2022-10-06 17:09

Próbowałam już chyba każdego możliwego sposobu który on na ten moment jest w stanie zrozumieć zmieniałam szczoteczkę tak naprawdę na tą chwilę ma ich aż trzy sztuki różne kiedyś zabrałam go do sklepu aby  wybrał  sobie sam taką jaka mu się podoba Staramy się z mężem również przy nim być zęby tak aby widział że to jest ssaka zwykła codzienna czynność i tutaj nie ma co płakać histeryzować bo to nie boli i każdy z nas to robi natomiast u nas zawsze ta procedura owiana jest płaczem krzykiem i wielką niechęcią zastanawiałam się jeszcze nad tym żeby może kupić jakąś taką klepsydrę albo włączać minutnik tylko czy to się już sprawdzi nie wiem chyba muszę po prostu na razie wytrwale tłumaczyć A za jakiś czas jak on będzie w stanie bardziej to zrozumieć to może wtedy właśnie wprowadzę jakąś metodę bo teraz on w ogóle tych zębów nie chce myć machnie szczoteczką trzy razy w buzi i już odkłada kończy się na tym że koniec końców muszę ja umyć mu te zęby na siłę bo tak to nie umyłby ich wcale kompletnie pokazywałam mu również na YouTubie różne filmiki o tym jak dzieci myją zęby chociaż tych filmików nie ma tam wcale dużo czytałam z nim książki i pokazywałam obrazki z tym związane dopiero musi przyjść odpowiedni moment chyba żeby to zaskoczył

2022-10-05 18:52

U nas wymiana szczoteczki zawsze pomaga i dziewczyny chętniej myją zęby 

2022-10-05 16:58

Mamą być a próbowałaś wymienić szczoteczkę na nową? Czasami takie małe zabiegi sprawiają że dziecko znowu interesuje się myciem zębów ;) chociaż na chwilę :D

2022-10-02 07:15

U nas ostatnim czasem z myciem ząbków niestety problem jak był bardzo malutki dawalam szczotke tak dla odwojenia sie z tematem bardziej do pomasowania obolalych dziasel bylo super dla niego była to pewna nowość raz na jakiś czas nowa szczoteczka myl chętnie od jakiegos czasu jest poprostu dramat jak dam zeby myl sam machnie szczoteczka 3 razy w buzi za nic w świecie nie da sobie wytłumaczyć ze mama musi poprawić ze trzeba wyszorowac rowniez te ząbki z tylu jest płacz lament ucieknie kończy się na tym że zeby musze umyć mu na siłę bo w żaden inny sposób nie idzie dojść do ladu chciała bym znaleźć jakieś mniej drastyczne rozwiązanie bo obawiam się że stanie się to dla niego nie milym obowiązkiem którego tym bardziej nie bedzie chciał wykonywac za jakiś czas Jak będzie to taki przymus jak go zachecic dziewczyny?

2015-02-07 21:08

U nas znowu wstecznictwo... może jak jest za mocno zmęczona też jest gorzej... ale coś poszorowała... jest postęp ;)

2015-02-07 15:38

Witam :) to może ja podzielę się swoim doświadczeniem w tym temacie, gdyż mój synek najchętniej zaczął myć ząbki właśnie naśladując mnie, jest to dla niego fajna zabawa i póki co nie zniechęca się, być może dlatego, że wcale go więcej nie namawiam do tej czynności, tylko gdy sama myję zęby, to tak by widział, a wtedy nie ma innej opcji - "on też musi" :D

2015-02-07 12:41

Wczoraj troszkę podziałało ;) Myłyśmy razem krzycząc przy tym "aaaaaa" :) Dziecko tyle ile mogło ząbki umyło a ja byłam zadowolona że i tył troszkę poszorowała :) Mała ma 1,5 roku i jest na etapie "nie!" wiec na razie dam jej samej myć zęby bo jak ja chce to robić daje nogę z łazienki :/ a klepsydra extra pomysł :)