Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak przekonać dziecko do wyjścia z wanny?

Data utworzenia : 2014-11-04 11:54 | Ostatni komentarz 2015-11-30 18:23

alicjas132

6622 Odsłony
37 Komentarze

Od pewnego czasu mamy problem z kąpielą synka (prawie 1,5 roku), a dokładniej z wyciągnięciem go z wanny. Zawsze lubił się kąpać i niechętnie chciał kończyć kąpiel, ale to co się dzieje ostatnio, to jedna wielka histeria :(. Mały siedzi w wannie nawet pół godz., w międzyczasie muszę mu już dolewać ciepłej wody, czasem ewidentnie widać, że jest senny, ale i tak nie chce wyjść i koniec. Jak tylko próbuję go wziąć, to zaczyna się wrzask, odpychanie mnie, bicie itp. Wczoraj tak zanosił się płaczem, że zaczął się już krztusić, dławić, aż w końcu nawet trochę zwymiotował i nie mogliśmy go w żaden sposób uspokoić - w tym momencie nawet nie chce być wzięty na ręce czy przytulony, tylko nas odpycha i pochyla głowę do podloża, jak wtedy gdy jest obrażony. Wreszcie udało mi się podać mu pierś i powoli się uspokoił. Próbowaliśmy już wszystkiego, co nam przyszło do glowy - wypuszczanie wody z wanny i wyjmowanie zabawek podzialało kilka razy, teraz już podoba mu się nawet pusta wanna, zabawianie go i robienie z siebie wariata, mąż przejmował funkcję "wyciągacza", dawanie mu jakiś ulubionych rzeczy na przewijaku itd - wszystko to podziałało może z kilka razy i koniec. Może ktoś miał podobne doświadczenia i podsunie nam jakiś pomysł? Będziemy wdzieczni za wszelkie rady :). Dziś spróbuję go chyba nie kąpać tylko szybko umyć pod prysznicem, zobaczymy czy będą jakieś efekty.

2014-11-05 17:22

Mój synek też bardzo lubi kąpiele i lubi przesiadywać w wannie. Gdy kąpię go w prysznicu na stojąco to nie ma problemu z wyjściem. A jak młody ma kąpiel w wanience to mówię mu, że woda już się zrobiła chłodna i teraz trzeba wyjść. Potem pokazuję mu jak wylewam wodę.

2014-11-04 15:41

Swego czasu też miałam ten problem. Po prostu nauczyłam córkę, że jak mówimy "papa woda" to ona wylatuje i koniec kąpieli. Do teraz jak powiem "papa woda" to ona wyciąga korek i wychodzi, mimo, że ma już 4 lata. Wytłumacz dziecku, że teraz woda ucieka i trzeba jej zrobić papa, a jak woda już wyleci to wychodzicie z wody.

2014-11-04 15:12

U mnie był podobny problem i mamy kalepsydre która nam pokazuje kiedy kończymy posiedzenie w wannie i nie ma najmniejszego problemu choć długo musiałam tłumaczyć jak to działa

2014-11-04 12:54

Jesteśmy posiadaczami wanny ;), ale nie będę zatykała korka i może jakoś nam się uda wziąć szybki prysznic - choć w sumie za dużych nadziei sobie nie robię. A z tym minutnikiem czy budzikiem, to możemy spróbować, tylko to pewnie trochę czasu minie, zanim synek w ogóle zrozumie, że to oznacza koniec kąpieli. Ale może zainteresuje go na tyle, że da się niepostrzeżenie wyjąć z wody :)

2014-11-04 12:28

Może ustawianie kuchennego minutnika na np 15 czy 20 min byloby rozwiązaniem Waszego problemu? Ustalacie, że jak minutnik zacznie dzwonić synek wychodzi z wanny? Prysznic też będzie dobrym pomysłem, pod warunkiem że nie jesteś posiadaczką głębokiego brodzika i nie napuścisz do niego przy okazji prysznicowania wody ;)