Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak przekonać dziecko do wyjścia z wanny?

Data utworzenia : 2014-11-04 11:54 | Ostatni komentarz 2015-11-30 18:23

alicjas132

6619 Odsłony
37 Komentarze

Od pewnego czasu mamy problem z kąpielą synka (prawie 1,5 roku), a dokładniej z wyciągnięciem go z wanny. Zawsze lubił się kąpać i niechętnie chciał kończyć kąpiel, ale to co się dzieje ostatnio, to jedna wielka histeria :(. Mały siedzi w wannie nawet pół godz., w międzyczasie muszę mu już dolewać ciepłej wody, czasem ewidentnie widać, że jest senny, ale i tak nie chce wyjść i koniec. Jak tylko próbuję go wziąć, to zaczyna się wrzask, odpychanie mnie, bicie itp. Wczoraj tak zanosił się płaczem, że zaczął się już krztusić, dławić, aż w końcu nawet trochę zwymiotował i nie mogliśmy go w żaden sposób uspokoić - w tym momencie nawet nie chce być wzięty na ręce czy przytulony, tylko nas odpycha i pochyla głowę do podloża, jak wtedy gdy jest obrażony. Wreszcie udało mi się podać mu pierś i powoli się uspokoił. Próbowaliśmy już wszystkiego, co nam przyszło do glowy - wypuszczanie wody z wanny i wyjmowanie zabawek podzialało kilka razy, teraz już podoba mu się nawet pusta wanna, zabawianie go i robienie z siebie wariata, mąż przejmował funkcję "wyciągacza", dawanie mu jakiś ulubionych rzeczy na przewijaku itd - wszystko to podziałało może z kilka razy i koniec. Może ktoś miał podobne doświadczenia i podsunie nam jakiś pomysł? Będziemy wdzieczni za wszelkie rady :). Dziś spróbuję go chyba nie kąpać tylko szybko umyć pod prysznicem, zobaczymy czy będą jakieś efekty.

2015-11-30 18:23

No chyba właśnie ma taką nadzieję :-)

2015-11-30 15:51

I moze trafi na bajke :-)

2015-11-30 11:50

moja myszka co do zmieniania kanałów to raczej nie potrafi tego robić wciska tylko każdy guzik na pilocie jak leci na hybił trafił:-)

2015-11-28 15:29

Zmieniać potrafi tylko u nas jest bardzo dużo kanałów także ciężko mu znaleźć odpowiedni :)

2015-11-28 12:25

Na córkę bajka nie działa , żeby wyszła w wanny. Kanały w tv potrafi samą zmieniać.

2015-11-28 11:17

Mój synek też jak wstaje to woła bajkę ale mu jej nie właczam i mówie ze bajki właczają dopiero jak dzieci wychodzą że szkoły na razie nie umie sam przełaczyć tv także jeszcze nie ma z tym problemu. Do komputera czy tableta moje dziecko nie ma dostępu ale to pewnie kwestia czasu.

2015-11-27 13:58

lenka moja córcia niestety ciagle by chciała oglądać bajki jak tylko rano wstaje to woła że chce bajki ja oczywiscie jej nie włączam bo wtedy nie miał by kto iść do przedszkola a jak nie tv i bajki to z kolei tablet i tak w kółko ograniczam jej tak jak tylko mogę ale nie zawsze to jest łatwe

2015-11-16 20:49

Mój synek też miał taki etap i w sumie teraz też często by chciał oglądać bajkę ale ograniczamy mu tv