Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy przejść na sztućce metalowe u dziecka

Data utworzenia : 2014-10-24 13:45 | Ostatni komentarz 2014-12-07 22:20

Margi

9222 Odsłony
23 Komentarze

Moja córeczka ma 2,5 roczku jak do tej pory je cały czas sztućcami plastikowymi ale ostatnio pomyślałam że może czas już jednak przejść na metalowe sztućce takie specjalne dla dzieci .A Wy w jakim wieku dałyście swoim maluchom takie sztućce do jedzenia. Już sama nie wiem co robić , teściowa oczywiście mówi że za wcześnie

2014-10-24 23:58

Też polecam takie specjalne dla dzieci. Jeśli dziecko już ładnie trzyma i obsługuje się sztućcami to nie musisz czekać. Te specjalnie dla dzieci są zrobione z odpowiedniego metalu i nie są zbyt ostre, a często mają też wygrawerowane piękne wzorki. U mnie w rodzinie był taki zestaw najpierw z niego korzystał brat, potem ja, a teraz jego dzieci u dziadków jedzą tymi sztućcami.

2014-10-24 21:32

Margi to zależy od dziecka ale moja siostrzenica to chyba 2 lata miała jak zaczęła normalnymi sztućcami jeść nawet nie dziecięcymi tylko takimi zwykłymi jak my używamy. Jak dobrze sobie radzi z tymi plastykowymi to chyba nie będzie problemu ze zwykłymi.

2014-10-24 21:16

Synek w okolicach roku zaczął jeść metalowymi sztućcami dla dzieci, czy zwykłą łyżeczką do herbaty, po jakimś czasie uparł się też by używać "naszych"łyżek i widelców - akurat mamy takie dość zaokrąglone. Teraz ma 17 miesięcy i plastikowymi je sporadycznie - jak mu się znudzą nasze, to zawsze ma jakąś odmianę :) Margi, w tym wieku to córcia spokojnie może przejść na metalowe sztućce dla dzieci lub już na zwykłe, w końcu jest dużą dziewczynką :). I tak długo wytrzymała na plastikowych. Nie buntowała się?

2014-10-24 19:48

Margi ja mam takie sztućce http://www.nuk.pl/products/drink_training/productdetail/?p=10.255.048

2014-10-24 18:57

Margi jak najbardziej możesz już przejść na takie metalowe sztućce dla dzieci. One są bezpieczne i dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy.

2014-10-24 14:43

K, Czerska super dziękuje za link i informację może spróbujemy już teraz z tymi zaokrąglonymi sztućcami

2014-10-24 13:51

Myśle, że spokojnie możesz takie kupić. Te przeznaczone dla dzieci nie są tak ostre. Z ciekawości popatrzyłam na stronkach jakie są i zawsze jest napisane od jakiego wieku dziecko może ich używać. http://bebito.pl/product-pol-18908-TOMMEE-TIPPEE-Pierwsze-sztucce-metalowe.html te są od 12 miesięcy. Zadzwoniłam do koleżanki, jej córa ma 18 mc i już je metalowymi - takimi dla dzieci