Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Kiedy przejść na sztućce metalowe u dziecka

Data utworzenia : 2014-10-24 13:45 | Ostatni komentarz 2014-12-07 22:20

Margi

9223 Odsłony
23 Komentarze

Moja córeczka ma 2,5 roczku jak do tej pory je cały czas sztućcami plastikowymi ale ostatnio pomyślałam że może czas już jednak przejść na metalowe sztućce takie specjalne dla dzieci .A Wy w jakim wieku dałyście swoim maluchom takie sztućce do jedzenia. Już sama nie wiem co robić , teściowa oczywiście mówi że za wcześnie

2014-12-07 22:20

Ja rowniez od pocaku daje metalowe sztucce, zaokraglone i nie uwazam zeby koniecznie dziecko musialo jesc plastkiowymi:)

2014-12-07 15:25

gdzieś kiedyś czytałam że dzieci które używają do jedzenia metalowych sztucy szybciej zaczynają mówić my dla córeczki kupiliśmy takie po roczku w zestawie była łyżeczka, widelec, nóż uważam że takie sztuce metalowe zachęcają dziecko do samodzielnego jedzenia, bo czuje się w tedy dorosłe córeczka uczy się jeszcze używać noża poprzez zabawę

2014-12-04 05:29

Mój synek miał gdzieś około półtora roku jak zaczął używać metalowych sztućców ale takich dziecięcych zaokrąglonych. Jest ogromny wybór tego typu kompletów również z nożami typowo dla dziecka przeznaczonymi.

2014-11-13 21:01

U nas metalowe sztućce szybko zawitały w domu. W momencie, kiedy mała sprawniej zaczęła używać widelca, dostaliśmy od mojej mamy zestaw, bardzo przypominający wyglądem 'dorosłe' sztućce. Małej się bardzo podobają, a według mnie są wygodniejsze niż plastikowe. Wydaje mi się, że dzięki temu, że maluch może korzystać z czegoś takiego jak dorośli, stara się powtarzać po nich pewne czynności :) Synek dostał ostatnio zestaw Skip Hop, z talerzykami i sztućcami, które mają metalowe wykończenie. Są naprawdę rewelacyjne! :)

2014-11-08 16:12

SamantKa to mój też jest taki energiczny i z krzesełka to już dawno potrafi sam wyjść.

2014-11-08 14:23

Mój synek ma 15 miesięcy i od kilku dni uczy się jeść narazie plastikowym widelcem. Jest bardzo energicznym i żywiołowym dzieckiem i nawet w krzesełku się wierci i nie może na jedzeniu skupić.. Chciałabym spróbować z metalowymi sztućcami ale obawiam się, by nie zrobił sobie krzywdy..

2014-11-07 22:21

Aniami racja dziecku zawsze można pokroić coś na małe kawałki i potem może już sobie samo jeść.

2014-11-07 10:58

Noza nie trzeba dziecku jeszcze dawac, ale taki zaokraglony metalowy widelec to mysle ze spokojnie.