Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Wróżka zębuszka?

Data utworzenia : 2014-09-18 18:27 | Ostatni komentarz 2020-03-11 17:46

AnnaMa

6608 Odsłony
23 Komentarze

Moja najstarsza córka ma 6 lat i zaczął się ruszać jej ząb. No chwali się tym faktem wszystkim i już parę osób wspomniało jej o wróżce zębuszce. Do mnie takowa nie przychodziła, więc nie wiem ja wygląda coś takiego. Ale jak już córcia o tym usłyszała to pewnie będzie się jej spodziewać. Więc co robić? Gdzie się zostawia pierwszy ząbek, który wypadł i co się dalej robi?

2014-09-19 11:51

U mnie także była po poduszkę kładłam a rano pieniążek ale raz mi wypadł u mojej babci to musiałam powiedzieć wierszyk "wleciałeś mi drewniany i urośniesz murowany " i babcia dała pieniążka :) Mojej córci także będę robić żeby miała wspomnienia :D

2014-09-19 08:50

Do mnie przychodziła nie wróżka zebuszka a myszka, o której w czasach mojego dzieciństwa leciała bajka - myszka zabierala ząbek z pod poduszki, wkładala pieniązek i zabierala ząbek do swojego zebowego królestwa. Niestety nie pamiętam jaki ta bajka miała tytuł, bo może mogłabyś pokazać ta bajkę córeczce. No w każdym bądź razie - wieczorem przed snem wkładalam ząbek pod poduszkę a gdy mocno spałam myszka podmieniala mi ząbek na pieniązek - najlepsze - nigdy się nie obudziłam ; ))) I to za każdy ząbek do póki w myszkę wierzyłam: D U synka tez tak zrobię; )

2014-09-19 05:07

Uwazam ze ten pomysl w wrozka jest bardzo fajny i wcale nie musza to być pieniądze aby nie uczyc dziecka od małego ze za cos zawsze sa pieniazdki można mu kupic np. ulubione owoce. soczek lub jakiś drobiazg typu maskotka, gra puzle itp.

2014-09-18 22:32

U mnie wrozki zebuszki nie bylo, ale uwazzam ze to fajny pomysl:) Corka moze schowac zabek pod poduszke, allbo do jakiegos malego pudeleczka przy lozku np, gdzie podmienisz zabek na pieniazka lub jakis drobiazg.

2014-09-18 20:43

A do mnie przychodziła wróżka zebuszka i zostawiała 5 zł o ile dobrze pamiętam... Wiecie ile to dla mnie było w tedy posiadanie swojego 5 zł? Majątek:) chwalilam się wszystkim kolegom i koleżankom i modliłam się o kolejnego zeba który mógł by wylecieć.

2014-09-18 20:33

Dzięki ;) pomocny artykuł, a ja myślałam, że to za pierwszego ząbka dostają dzieci pieniążka, a tu za każdego?

2014-09-18 19:14

Tu troszkę o wróżce i o ząbkach : http://babyonline.pl/wrozka-zebuszka-kiedy-przychodzi-zebowa-wrozka,wrozka-zebuszka-artykul,15153,r1.html Ząbek dziecko zostawia pod poduszką, a w nocy rodzice szybko go zabierają i wkładają na jego miejsce jakieś pieniążki lub jakieś malutkie zabawki.