Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Wróżka zębuszka?

Data utworzenia : 2014-09-18 18:27 | Ostatni komentarz 2020-03-11 17:46

AnnaMa

6609 Odsłony
23 Komentarze

Moja najstarsza córka ma 6 lat i zaczął się ruszać jej ząb. No chwali się tym faktem wszystkim i już parę osób wspomniało jej o wróżce zębuszce. Do mnie takowa nie przychodziła, więc nie wiem ja wygląda coś takiego. Ale jak już córcia o tym usłyszała to pewnie będzie się jej spodziewać. Więc co robić? Gdzie się zostawia pierwszy ząbek, który wypadł i co się dalej robi?

2020-03-11 17:46

Jestem świeża w temacie, bo  dwa tygodnie temu moja starsza córka straciła pierwszego ząbka.Dałam jej taką małą srebrną szkatułkę aby mogła włożyć tam ząbka i pod poduszkę.Jednak Wiki strasznie niecierpliwa co chwila tam zagladała, że za ktoryms razem musiała jej wpaść szkatułka z zebem pod łóżko czego nie zauważyła..pozny wieczór, ja ledwo uspałam nasze bobo, sama zmęczona bo to byl 4 dzien po porodzie...a tu corka ze szlochem wpadła do sypialni,ze wróżka zębuszka zabrała jej ząbka razem ze szkatułką i nic jej nie zostawiła..ile to musiałam się natłumaczyc ze pewnie Wiki ją przestraszyła i wróżka nie zdazyła jej nic dać,ale jak tylko zaśnie to jej i tak cos przyniesie.Jak tylko zasnęła poszukalismy zęba,a pod poduszkę podłożyliśmy pieniążki za ząbka.I tak pierwszy ząb trafił do pudła na pamiątki,a rano radość corki była nie do opisania, ze jednak wróżka zębuszka pamietała o niej. 

2020-01-31 08:50

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

2014-10-24 13:50

U nas wypadanie ząbków jeszcze przed nami ale pamiętam że jak małej wychodziły ząbki to dostawała od nas jakiś drobiazg za każego ząbka coś się należało ale to mój mąż to wymyślił i on kupował dla niej upominki

2014-10-19 10:23

I stało sie Weronisi wypadł ząbek. Najpierw chciała dać pod poduszkę. Powiedziałam jej, że wróżka zabierze jej ząbka i nie chciała, bo chciała zostawić na pamiątkę. Schowaliśmy na pamiątkę. A pieniążka dostała od nas ;) I tak upadł mit wróżki zębuszki :P

2014-10-03 12:41

Ząbki wymieniają się różnie - zależnie od dziecka, ale średnio zaczynają wymieniać się w 6 rż. Tak, że do pierwszej (starej) klasy szły już dzieci szczerbate. W wieku 5lat najczęściej pojawiają się stałe 6stki.

2014-10-02 20:45

Julię już niedługo to czeka bo ma 5,5 roku i na pewno przyjdzie do niej wróżka i zostawi jakieś pieniążki pod poduszką.Podoba mi się to hehe.Gdy byłam mała nie przychodziła do nas żadna wróżka,wierzyłam tylko w Świętego Mikołaja jednak babcia za każdy ząbek dawała na jakieś pieniążki więc strata zębów nie była taka straszna.

2014-09-25 11:34

A no to widzicie czyli jednak wczesniej:) Nie wiem czemu wydawalo mi sie ze kolo 7 roku bardziej zaczynaja wypadac, czyli w sumie moja starsza to juz za rok moze byc szczerbata:D

2014-09-25 10:13

hmm moja zaczęła ząbkować wcześnie to i wcześnie ząbki wypadają ;)