Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Problemy ze snem

Data utworzenia : 2014-09-06 10:38 | Ostatni komentarz 2014-09-15 08:13

aga1902

5004 Odsłony
16 Komentarze

Witam, mój 16-miesięczny synek ma od tygodnia problemy z zasypianiem,tzn. podczas zasypiania nagle zaczyna płakać,tak jakby mu coś przeszkadzało,a jak już zaśnie to i tak budzi się w nocy z płaczem i ciężko go uspokoić.Bywa czasem że takie sytuacje zdarzają się kilka razy w nocy i nie wiem co robić,czy mu coś dolega,czy to po prostu to stan przejściowy.Miałyście podobne sytuacje?Napiszcie proszę.

2014-09-15 08:13

Dziękuję Ci bardzo za informacje,to u mnie raczej nie alergia,narazie wszystko wróciło samo do normy,to chyba jest ok.Wyłączam się na dwa tygodnie bo jedziemy z synkiem na mazury odpoczywać.Pozdrawiam Was gorąco dziewczynki:)

2014-09-14 14:55

Wysypka to krostki w kolorze skory na ramionach i udach glownie, taka byla teraz u nas, ale dzieci z alergia maja suchecszorstkue policzki i pod kolanami krostki,zajrzyjj pod kolana,.jesli chodzi o mleko to moja corka od kiedy 10mies.skonczyla to nie pila zadnego mleka,bo nie moglam jej do tego zmusic,nie chciala i juz.a ostatnio napila sie takiego zwyklego z kartonu uht i byly wysypki, klopoty ze snem,biegunki, ale pediatra mowi ze to tez moga byc pasozoty wiec czekamy na wyniki.

2014-09-10 17:38

Jakbym czytała siebie.1i 3 odpada,a powiedz mi jaka ta wysypka jest ,bo u mojego synka pojawiły się krostki czerwone na buzi,i na nogach zauważyłam krostki w kolorze skóry(w okolicy kolan)ale nie za wiele>Jeszcze jedno pytanie,jakie mleko podajesz i od jakiego czasu skoro lekarz stwierdził alergię .Wdzięczna Ci jestem za te informacje:)

2014-09-10 16:33

jestem, ale niestety nie pomoge raczej, bo do tej pory nie poradzilam sobie z problemem i juz sama zglupialam co jest powodem tych nocnych pobudek. A bylo tak: Coreczka do roku czasu spala pieknie w nocy , przesypiala mi cale nocki nawet. Po skonczonym roczku zaczely sie schody i nocna pobudki. Z takim napadem płaczu, czasami musze ganiac do corki po 12 razy w nocy, pomaga tylko ze na chwile wejde, nie musze jej brac na rece, (dodam ze ona nawet nie chce byc brana wtedy na rece). Poczatkowo myslalam ze to rosnace zeby, bo bardzo zlke znosi zabkowanie, stsuje zele, srodki homeopatyczne, czasem Ibum, i tylko Ibum pomaga, czyli jednak cos ja boli, skoro po ibuprofenie spi..... Ale potem zauwazylam ze ona placze rowniez przez sen, i wpadlam na pomysl ze jej sie cos sni, i za bvardzo przezywa wrazenia z dnia poprzedniego. Ze za bardzo je analizuje itd i troche jej dzien uspokoilam, staly rytm i te sparwy. ale pewenie tez to stosujesz..... byla lekka poprawa, jak zaczelam ja klasc wczesniej o pol godziny niz zawsze, bo doslzam do wnoisku ze moze o tej 21 co kladalam ja zawsze jest za bardzo przemeczona. Ale ostatnio znow jest to samo, wiec ja juz naporawde zglupialam i raczej nie pomoge. U nas teraz robimy badania na pasozyty, w kale, lekarka nam dala skierowanie bo doszla do wszystkiego wysypka, ale rownie dobrze moze to byc alergia, a alergie i pasozty rowniez daja oznaki w postaci zaburzen snu. Wiec podsumowujac sprawdz nastpeujace czynniki: 1) nadmiar wrażen i bodzcoow w ciagu dnia, czyli ustabilizowac plan dnia , bardziej wyciszac, nie robic dziecku tylu atrakcji, ewentualnie wczesniejsze polozenie , bo moze jest zbyt zmeczony 2) zabkowanie ( tu pomoga leki i zele z apteki, polecam Chamomilla vulgaris, Chamomilla Dagomed nr 44 na zabkowanie, jest to bezpieczna homeopatia, dodatkowo uspokaja, wiec jest dobra na sen) 3) pasożyty (sparwdzic kał na pasożyty) 4) ukryta alergia ( u nas prawdopodobnie na mleko, i orzechy, alergolog) Wiecej nie mam pomyslow. A moze bardziej lekkostrawne kolacje sprobj dawac, moze brzuszek go boli?

2014-09-10 14:58

o,fajnie,dzięki:0

2014-09-10 14:29

Zaraz ci tu przyslemy Gwiazdeczke nasza, ona ma podobny problem ze swoją córka. Trwa to juz jakiś czas, dość długi nawet.

2014-09-08 21:14

I tu jest właśnie ten problem.Powoli jakby wszystko wraca do normy,ale z kolei pojawił się kaszel,więc może to też być oznaka nadchodzącego przeziębienia.Walczę ,zobaczymy co czas pokaże:)A jeśli nic nie pokaże to za tydzień na mazury:):):)

2014-09-08 20:14

Może to skok rozwojowy, zęby lub dziecku jest za zimo za ciepło, ma zbyt dużo wrażeń w ciągu dnia. Przyczyn może być na prawdę wiele.