Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Nerwica dziecięca

Data utworzenia : 2014-07-20 16:26 | Ostatni komentarz 2014-07-22 12:52

E.Nowak

3969 Odsłony
11 Komentarze

Natrafiłam na artykuł o nerwicy dziecięcej i ta choroba może wystąpić pomiędzy 2 a 3 rokiem życia nawet nie zdawałam sobie sprawy że takie coś może wystąpić u takich maluszków polecam do przeczytania ten artykuł http://parenting.pl/portal/nerwica-u-dzieci opisane są tam objawy i jak leczyć Polecam !

2014-07-22 12:52

Ciekawy artykuł, wynika z niego jak wazna jest jednak harmonia i miłość w rodzinie, to jakie sa stosunki miedzy rodzicami dziecka. trzeba na to zwrocic uwage jesli dziecko ma klopoty, jak zachowuja sie rodzice w stosunku do siebie....

2014-07-22 10:45

Tak zawsze jak dziecko jest niegrzeczne to rodzice się tłumaczą a to że chore jest albo nadpobudliwe albo że ma nie stwierdzone ADHD ...a jak grzeczne to mówią a bo po mnie ma charakter :P

2014-07-22 10:36

Kasik a ja nie mam worda na tablecie ;). Jestem po profilu humanistycznym i kiedyś strasznie denerwowały mnie błędy, ale teraz przyzwyczaiłam się że fora to forma dyskusji więc traktuję to tak, jakby ktoś do mnie mówił. Pozwala mi to ignorować błędy. Gorzej z ogłoszeniami czy blogami. Tam nadal błędy mnie rażą...

2014-07-22 10:02

U nas w kraju faktycznie ADHD jak dziecko jest nie grzeczne to częsta wymówka

2014-07-22 08:37

Tylko to też działa w obie strony, rodzice tłumaczą zle zachowanie dziecka nie zdiagnozowanym ADHD....dziecko jest niegrzeczne, kto zwraca uwagę a matka "bo on ma ADHD" i koniec tematu.... Nie mówię, że tak jest zawsze, bo dziecko z nerwicą, potrzebuje pomocy, ale mam wrażenie, że niektórzy to wykorzystują.... Podobnie jest z tą dyslekcją....jak widzę jak ktoś pisze czy na forum(nie naszym) czy zamieszcza gdzieś w internecie ogłoszenie a tam byk za bykiem....i znów tłumaczenie bo ja mam dyslekcję....i dla mnie to też pójście na łatwizę, bo wystarczy albo zajrzeć do słownika,albo tekst wrzucić do worda, który sam błedy poprawi....

2014-07-21 23:58

Do tego artykułu dołożyłabym jeszcze taki objaw jak zgrzytanie zębami podczas snu (tzw. bruksizm). Można zapobiegać samemu w sobie zgrzytaniu poprzez specjalnym szynom ale nie likwiduje to przyczyna zgrzytania. Pamiętajmy że dzieci są wspaniałymi i najlepszymi psychologami i manipulatorami dorosłych. Czasami poszczególne zachowania wynikają z wymuszania. Dowodzi to temu, że dzieci potrzebują do prawidłowego rozwoju praw i obowiązków. Prawa do miłości, poczucia bezpieczeństwa ale i obowiązku bycia posłusznym stosownie do sytuacji i wieku. Stwarzanie granic daje poczucie bezpieczeństwa.

2014-07-21 20:10

Swoją drogą nie sądziłam, że konkretne objawy depresji odpowiadają ściśle określonym sytuacjom stresującym. Tak jak np. Zaburzenie łaknienia to pragnienie zwrócenia przez dziecko uwagi rodzica. Zastanawiam się teraz jak odróżnić bunt dwulatka od nerwicy. Im człowiek więcej wie, tym trudniej być rodzicem ;)

2014-07-21 19:58

Dokładnie teraz dzieci mają większe szanse na lepszą przyszłość . Zgadzam się z wami