Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Jak przekonać dziecko do kąpieli??

Data utworzenia : 2013-02-08 18:15 | Ostatni komentarz 2020-06-05 23:05

justyna_zory

9673 Odsłony
81 Komentarze

Jakie macie sposoby do przekonania dziecka do kapieli??? Poniżej przedstawie swoje i czekam na Wasze Kąpiel to wspaniała możliwość spędzenia z dzieckiem czasu, a jednocześnie uczenia go, ale trzeba mu stworzyć odpowiednie warunki, to czas relaksu i wyciszenia jednak nie zawsze tak bywa… bardzo często zdarza się że kąpiel dziecka jest prawdziwa katorgą. Mój synek dzięki Bogu uwielbia kąpiel w wodzie czuję się jak ryba ale znam kilka sposobów które mogą dziecko zachęcić do kąpieli i sprawić by kąpiel stała się czasem przyjemnym. Po pierwsze zaopatrujemy się w kolorowe mydełka zapachowe w kształcie np. zwierzątek, również przydadzą się zabawki które uatrakcyjnia kapiel. Dzieci lubią przelewać w wannie wodę plastikowymi kubeczkami lub opakowaniami np.: po jogurtach. Ciekawym rozwiązaniem są też specjalne kredki do malowania w wannie – można nimi malować ciałko, wannę i kafelki, do zmycia potrzebna jest tylko ciepła woda i mydło. Są też dostępne bryłki barwiące wodę np. na kolor mandarynkowy, dodatkowo woda pachnie wtedy mandarynką. Pomoże też rękawica kąpielowa z miękkiego materiału np.: w postaci pacynki na rękę. Przy jej pomocy możemy odegrać wesołą scenkę - świetna zabawa dla dziecka no i dla nas. Jeden z najlepszych sposobów to próba zachęcenia dziecka by wykąpało swoja zabawkę lakę czy misia. Pokazujmy na lalce wszystkie czynności, jakie wykonujemy dziecku, czyli: mycie włosów, masowanie spienioną gąbką poszczególnych części ciała. Dobrze też jest mówić dziecku, co w danej chwili robimy np.: ”teraz namydlę gąbkę, żeby było dużo piany i taką pachnącą pianką umyjemy dokładnie stópkę”. Ważne jest żeby gąbki i myjki były milutkie o delikatne w dotyku. Piana działa czasem cuda, dzieci uwielbiają się w niej bawić, możemy dodać odpowiednich preparatów które ją zabarwią. Warto też spróbować podczas kąpieli puszczać bańki, dzieci niemal w każdym wieku kochają te kolorowe banieczki. Świetnym sposobem na przekonanie malucha do mycia jest wspólna kapiel która sprawia obojgu – rodzicowi i dziecku dużą frajdę, a przy tym umacnia więzi ich łączące. Można przy tym nastawić ulubiona muzykę czy dziwęki lub ulubione piosenki dziecka – jeśli takie ma. źródło: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/8/c/43/d/124/id/118

2020-06-05 23:05

U nas też Wojtuś od poczatku chętnie się kąpie chociaż musze przyznać ,że woli z tatusiem bardziej niż z mamą.Jak tylko tata jest w domu to on musi czatować nad wanna;)ale wiadomo ,ż e wspomagacze muszą być-typu kaczuchy i tego typu pierdółki;)

2020-06-04 22:52

Pati myje głowę dwa razy w tygodniu. Chyba że muszę czymś to wtedy wiadomo że dodatkowe mycie 

2020-06-04 10:49

Może rondo do kąpieli pomoże mój syn nie chce założyć niestety na głowę . Ale ja jak go odchylam to mu śpiewam i nawet nie płaczę lubi jak mu spiewam i może dlatego tak łatwo mu się myje głowę . 

 

Dziewczyny a co ile dni myjecie głowę ? 

2020-05-30 00:12

Wercia spróbować nie zaszkodzi a nóż pomoże.

2020-05-29 22:03

Wercia a ile ma syn? 

2020-05-29 08:44

Spróbuję może akurat się uda :) 

2020-05-28 22:40

Wercia u nas na początku sprawdziła się zabawka zawieszona na sznurku i córeczka odchylała głowę żeby spojrzeć na zabawkę. A z czasem to minęło 

2020-05-28 19:06 | Post edytowany:2020-05-28 19:06

Mój syn uwielbia się kąpać ale jak przychodzi czas umycia głowy zaczyna się masakra. Krzyczy, wychodzi mi z wanny. Już nie mam pomysłu jak go przekonać.