Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Koślawość kolan u dwulatka

Data utworzenia : 2014-06-19 23:52 | Ostatni komentarz 2023-09-29 08:52

Ola_007

5121 Odsłony
32 Komentarze

Witam. Moja córka ma 2,5 roku i zauważyłam, że ma trochę krzywe kolanka, tzn nogi układają się w kształt "X". Czy powinnam się tym martwić i iść szybko do lekarza, czy poczekać aż mała trochę podrośnie? Czy Wasze maluchy wyrosły z tego i dziś mają proste nóżki czy musiały chodzić w specjalnych butkach korekcyjnych?

2014-06-21 21:21

Mojej kuzynki córka ma tak samo, albo i gorzej bo jej nogi sa strasznie do srodka wygiete jakby i chodzi jak kaczka, ale ortopeda powiedzial ze u dzieci do 3 roku maja prawo ksztaltowac sie nogi i nic z tym nie da sie zrobic. Czasami ponooc nawet do 4 roku zycia dzieciom sie nogi "prostują"

2014-06-21 15:46

Magdalena 2,5 to już czas , aby interweniowac w razie jakiejs wady ..po co zwlekac ? im dziecko starsze tym gorzej dla niego :) Mama pojdzie na konsultacje do ortopedy i w razie czego rozwieje jej watpliwoscii ..powie jakie ewentualnie cwiczenia z dzieckiem prowadzic i doradzi jakie buciki beda w tym przypadku najlepsze .. Wiem , że różnie mówią na ten temat ...niektórzy sadza , ze do 5 roku zycia koslawosc zanika samoistnie . gronska007 powiedz ile coreczka wazy ? bo bardzo wazne zeby dziecko z koslawymi nózkami nie miało nadwagi :)

2014-06-21 11:02

gronska007 Dziewczynki w tym wieku często maja koślawe kolana ... najczęściej mija to z wiekiem . Jestem jednak zdania ze dobre buty w tym wypadku nie zaszkodzą... Niektórzy twierdzą ze specjalne buty to wyrzucanie pieniędzy ,,, moje dziecko tez ma problem ze stopami i kolanami ,, i sadze ze dobre buty to podstawa ,, dzieci nie powinny nosic tanich butów byle jak zrobionych bądź butow noszonych po kims ,,, Zwlaszcza w tak wczesnym wieku jest to ważne . Jeśli chodzi o koślawe kolana to zalecane jest aby dziecko jak najczęściej siedziało po turecku , pomoc może tez basen ,,, a jeśli ktoś szuka butow to mamy często polecają buty memo..

2014-06-20 14:22

gronska007 poczytaj też tu http://lovi.pl/pl/forum/11/2156 tak jak piszą dziewczyny trzeba iść z tym do ortopedy żeby zobaczył nóżki, kolana nie moją nic wspólnego z bucikami ortopedycznymi bo przecież nie założymy butów dla dziecka do kolan tutaj mogą pomóc specjalne plastry na kolanka i rehabilitacja my bylismy u lekarza jak mała miała 1,5 roczku i lekarz nam powiedział że jeszcze jest za wcześnie na rehabilitację od tego czasu widzę że z kolankami jest coraz lepiej

2014-06-20 12:22

ja ostatnio na miescie widziałam chlopca około 7-8 lat ...miał pomedzy nogami taka szyne ..pomiedzy jedna noga a druga był duży odstep i widac bylo , ze chodzenie sprawia mu trudnosc...Nie wiadomo , moze wlasnie rodzice zbagatelizowali problem ... Lepiej miec czyste sumienie Gronska ..i pewnosc ze dziecku nic nie jest a jesli jest szybko trzeba ta wade naprawiac ...

2014-06-20 11:49

Tak jak napisała Ci Monika bez wizyty u specjalisty się nie obędzie i trzeba to zrobić jak najszybciej aby w miare szybko zareagować i leczyć. Moja chrześnica ma 5 lat i niestety od 3 roku życia nosi specjalne buciki aby zmiany się cofnęły i musi robić specjalne ćwiczenia na tą wadę. Po 2 latach sa już jakieś efekty ale jeszcze nie jest do końca dobrze więc warto aby małą obejrzał ortopeda i to on ostatecznie zdecyduje jak należy postępować w przypadku Waszej córeczki

2014-06-20 08:31

Porada ortopedy może okazac sie bezcenna ...My sami mamy wątpliwosci co do nózek synka ( 17 msc ) i wizyte mamy na koniec sierpnia . Jesli pójdziesz to nie zaszkodzi to małej a pomoże w razie jakiejkolwiek wady ! :) Poczekajmy za ` mamabasia` ona ma córeczke w podobnym wieku i z podobnym problemem ..może powie coś wiecej :)

2014-06-20 03:04

Wydaje mi się ze chyba powinnaś się udać z córeczka do ortopedy bo może jej już tak zostać. Miałam koleżankę która miała x miedzy nogami tzn kolanka jej się stykały i to bardzo śmiesznie wyglądało a jej raczej niewygodnie się chodziło. Lepiej tego nie bagatelizować bo 2,5 roczku to już spora dziewczynka.