Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Koniec przygody z nocnikiem i powrót do pieluch :-(

Data utworzenia : 2014-06-19 23:31 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:45

Ola_007

3090 Odsłony
10 Komentarze

Co robić dalej? Moja prawie 2,5 letnia córka od pewnego czasu "zbuntowała" się na nocnik. A było tak pięknie, wołała "siusiu" i chętnie siadała na nocnik, z qpką też nie było większych problemów. Ale teraz co chwila przybiega z płaczem bo jest zasikana, a kiedy chcę ją posadzić na nocnik wije się na podłodze, tylko żeby nie usiąść na niego. Dziwne jest to, że nie zawsze tak jest, czasami mimo grymaszenia grzecznie siada na nocnik i robi "swoje". Stosuje prośby i groźby, nawet żelki nie pomagają. Co robić, pomóżcie? Czy Wasze pociechy też miały taki "come back" do pieluch?

2014-06-20 11:45

gronska007 może to u Was to tylko taki okres przejściowy i za chwilkę jednak wszystko wróci do normy. A czy chodzi malutka do żłobka bądź przedszkola bo może to jest tez przyczyna u mojej koleżanki synek super wołał na nocnik i nie było najmniejszego problemu ale odkąd trafił do żłobka zaczęło się to samo co u Was i im pani psycholog powiedział że być może to jest taka reakcja na stres przed rozstaniem z rodzicami. A może jakiś inny nocnik na nowo ja zainteresuje

2014-06-20 03:19

Może spróbuj kupić jakiś fajny model nocniczka, np. grający lub zaproponuj dorosły "kibelek". Wytłumacz ze duże dzieci załatwiają swoje potrzeby w toalecie tak jak robi to mama i tata. Pozwól po wszystkim popryskać maluchowi w toalecie jakimś fajnym zapachem, wytłumacz o konieczności mycia rak, pokaz jak fajnie spuszcza się wodę. Może zainteresować ja taka dorosłość bo dzieci w tym wieku zazwyczaj chcą być takie dorosłe i samodzielne. Znajdź jakiś ciekawy sposób aby pokazać ze toaleta to fajna sprawa a pieluszki sa tylko dla niemowlaków. A i często pytaj czy nie chce się jej siusiu. I przypomnij sobie jak nauczyłaś mała korzystania z nocnika. Może twoja " stara" metoda teraz również zadziała. Poczytaj jeszcze ten watek, może cos Cie zaciekawi. http://www.lovi.pl/pl/forum/7/856/1 http://www.lovi.pl/pl/forum/5/377/1