Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

Koniec przygody z nocnikiem i powrót do pieluch :-(

Data utworzenia : 2014-06-19 23:31 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:45

Ola_007

3094 Odsłony
10 Komentarze

Co robić dalej? Moja prawie 2,5 letnia córka od pewnego czasu "zbuntowała" się na nocnik. A było tak pięknie, wołała "siusiu" i chętnie siadała na nocnik, z qpką też nie było większych problemów. Ale teraz co chwila przybiega z płaczem bo jest zasikana, a kiedy chcę ją posadzić na nocnik wije się na podłodze, tylko żeby nie usiąść na niego. Dziwne jest to, że nie zawsze tak jest, czasami mimo grymaszenia grzecznie siada na nocnik i robi "swoje". Stosuje prośby i groźby, nawet żelki nie pomagają. Co robić, pomóżcie? Czy Wasze pociechy też miały taki "come back" do pieluch?

2020-01-31 08:45

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

2014-06-24 06:13

Niestety tak już jest z dziewczynkami ale mysle gronska ze to jest przejściowe .. wkoncu piszesz ze wcześniej tak nie miała,,, wydaje mi się ze jej przejdzie ,, mam dwie córki i często maja takie okresy przejściowe

2014-06-23 23:38

Nie wiem co się dzieje, chyba coś ją musiało wystraszyć, nie tylko nocnika się boi, kąpać też. Później oczywiście nie chciała wyjść z wanny, ale jak ją wkładałam to strasznie protestowała "bojem się". A do bojaźliwych to ona nie należy ...

2014-06-22 13:27

bardzo możliwe gronska :) najważniejsze ze siusia ,, podejrzewam ze jeśli miała by jakies zakazenie drog moczowych albo cos to by miała problem żeby wogole siusiu zrobić ,, Jeśli jak ja sadzasz to robi to dobrze .. nie poddawaj się protestom heheh dziewczynki na ogół są łobuziarami i chcą krzykiem postawić na swoim ,,, wiem coś o tym mam dwie małe łobuziary w domu ,,, starsza często przechodzila okresy buntu :P możliwe ze twoja córka tak okazuje bunt :)

2014-06-22 12:43

Hej dziewczyny. I jest nowy nocnik i jest nakładka na kibelek i nawet siusianie na trawkę jest. Jak ją posadzę to zrobi, tylko jest przy tym krzyk - nie, nie ale siada i siusia. Wcześniej sama leciała po nocnik, albo chociaż wołała, a teraz ... Choć wczoraj u znajomych sama poszła do łazienki, wiedziałam, że coś chce, poszłam za nią i była piękna qpka ;-) do kibelka. Czyli wie do czego to służy ;-) ale musi protestować - może to po prostu jej "bunt dwulatka"...

2014-06-22 10:56

gronska007 zrób córeczce na wszelki wypadek posiew moczu i badanie ogólne. U nas było tak, że już odpieluchowany maluch zaczął posikiwać. Potem pojawił sie ból w ostatniej fazie robienia siusiu - i była to infekcja dróg moczowych. Też na początku nie wiedziałam co jest, myślałam, że się cofnął do pieluch. Przestał prosić na nocnik. Po pierwszych tabletkach i dużej ilości napojów wróciło do normy. Po prostu ze względu na chorobę nie potrafił utrzymać moczu.

2014-06-21 10:47

gronska007 a może to dobry moment aby przejść z nocnika na klape ,,, sa taki klapy na kibelek dla dzieci ,,, może wlasnie teraz powinnas wykorzystać ta sytuacje i porozmawiać ...wytlumaczyc ze jest na tyle duza dziewczynka ze może już robic na kibelek duzy tak jak mama i tata ... te klapy dla dzieci sa bardzo wygodne a może taki pomysl ja zainteresuje i będziesz miała problem i nocnik z glowy :)

2014-06-20 18:22

Mi się wydaje, że to taki bunt związany z pojawieniem się młodszego rodzeństwa. Maluszek siusia w pieluszkę, rodzice z czułością patrzą na kupki. Twoja córeczka to widzi i tęski za tą całą uwagą, którą do tej pory ofiarowywaliście tylko jej. Mimo natłoku obowiązków staraj się jak najwięcej czasu spędzać ze starszą córką, zaangażuj ją w miarę możliwości w moc przy maluszku, niech wynosi brudne pieluszki, podaje Ci czyste, poda kosmetyki. Niech też czuje się potrzebna. Gdy już zaakceptuje rodzeństwo problem siusiania minie.