Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

2 letnie dziecko budzi sie kilka razy w nocy na mleko

Data utworzenia : 2014-06-02 21:02 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:47

Judytka.92

9056 Odsłony
21 Komentarze

Syn mojej znajomej za 3 dni kończy 2 latka i ani razu nie przespał całej nocy. Budzi się co najmiej 2/3 razy na mleko i tyle samo dodatkowo żeby się napić. Przed pójściem spać zawsze zjada syta kolacje mimo to i tak się budzi. Znajomi są już tym wyczerpani i nie wiedza co robić jak go tego oduczyć lub przynamniej zminimalizować ta liczbę do 1 pobudki. Może macie jakieś rady...

2014-06-03 09:22

moim zdaniem rodzice zbyt mocno ulegaja 2latkowi ...wiecej stanowczosci to moja rada :) jeslii jest spragniony , wystarczy podac letnią wode . Mamuski rada z rozcienczaniem rowniez jest potwierdzona ale nie zostawiałabym dziecku wody w łózeczku ..jesli bedzie sie sam obsługiwal to przez sen może się łatwo zakrztusic

2014-06-03 08:10

Jak rozumiem jest karmiony mm, choć to nie takie oczywiste, bo moja znajoma karmiła piersią dwulatka i właśnie wyłącznie w nocy. Jeśli chodzi o mm sprawa nie jest trudna. Metoda banalna, stopniowo rozcieńczać mleko, niezbyt drastycznie lecz po trochu dodawać mniej mieszanki przy tej samej ilości mleka. Jeśli dojdzie się do dość wodnitego mleka dziecko już nie powinno się budzić, a nawet jeśli można dać do łóżeczka na noc kubek z wodą(ale nie z sokiem) np w kubeczku lovi 360 stopni, nic się nie wyleje, a w razie czego dziecko się samo obsłuży. Współczuję rodzicom, bo przez dwa lata to kota można dostać.

2014-06-02 22:06

2 letnie dziecko już dawno nie powinno w nocy pić mleczka a raczej zaleca się aby w nocy wprowadzać wodę by odzwyczajać dziecko od nocnego jedzenia mleczka,

2014-06-02 21:31

Budzi się i nie zawsze płacze, rzuca tylko hasło Am am lub pić.... Jeśli nie dostaje tego o co wola w stosunkowo szybkim czasie wtedy zaczyna się płacz

2014-06-02 21:10

a domaga się płaczem czy po prostu sie budzi i od razu dostaje butelke ?