Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Małe dziecko (439 Wątki)

2 letnie dziecko budzi sie kilka razy w nocy na mleko

Data utworzenia : 2014-06-02 21:02 | Ostatni komentarz 2020-01-31 08:47

Judytka.92

9088 Odsłony
21 Komentarze

Syn mojej znajomej za 3 dni kończy 2 latka i ani razu nie przespał całej nocy. Budzi się co najmiej 2/3 razy na mleko i tyle samo dodatkowo żeby się napić. Przed pójściem spać zawsze zjada syta kolacje mimo to i tak się budzi. Znajomi są już tym wyczerpani i nie wiedza co robić jak go tego oduczyć lub przynamniej zminimalizować ta liczbę do 1 pobudki. Może macie jakieś rady...

Konto usunięte

2020-02-13 14:22

Po roku można spróbować już eliminować nocne karmienia, ale nie zaleca się wprowadzania musów w tubce czy innych tego typu rzeczy w zamian. Mój 20 mies syn zaczął przesypiać pojedyncze noce po odstawieniu kp właśnie, ale nie ma reguły. Dziecko czasem budzi się z potrzeby bliskości, a nie głodu, może na początek bidon z wodą byłby jeszcze opcjonalny. 

2020-01-31 08:47

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

?⭐???⭐???⭐??

2014-06-04 20:28

Każda metoda jest dobra byle była skuteczna, a że każde dziecko jest inne to i metody różne. Mojej koleżanki siostra też bardzo dbała o swoją córkę, warzywka zaczęła hodować własne dla niej, jeśli kupowała to tylko eko i różne takie tam miała na tle córci, więc jak się dowiedziałam, że dziewczynka jeszcze mając cztery latka po kilka razy budziła im się w nocy na mleko to w szoku byłam. Na jednym tle mieli obsesję a drugą sprawę lekceważyli. Ważne jeśli rodzice zauważają, że coś jednak nie tak jest i próbują zmian.

2014-06-04 16:00

U nas próby z mniejszeniem ilości mleka nie powiodły się, po czym odpuściłam a po miesiacu mała sama odpuściła nocne podjadanie, pamietajmy ze dzieci im starsze tym trudniej jest odzwyczaić od pewnych nawyków i czasami nawet jak nei jest głodny to po prostu chce coś przekąsić dla zasady;) mogą pomóc częste przekąski w ciągu dnia. Ale przyczyna nocnego podjadania mozę być zupełnie inna, moze po prostu chce do mamy a nocne jedzenie jest pretekstem.

2014-06-04 13:01

Nie ma problemu Judytko ! :))

2014-06-04 12:09

Monika w koncu ktoś kto mnie dobrze zrozumial;) z tego co wiem to właśnie od dwóch dni próbują zmniejszać ilości. Dzięki za cenne rady:)

2014-06-04 12:06

zrozumiałe :) swoja drogą ..przemeczyli sie 2 lata to moze niech jeszcze troche wytrzymaja ..skoro nie akceptuje wody to naprawde nie ma innej skuteczniejszej metody . Najwidoczniej tego potrzebuje i na siłe na pewno nic nie zdziałają. mamuska ale jak widzisz Oni nie bagatelizuja problemu , szukaja metody . Jak inaczej mogą podejsc do tematu ? Jedyne co mogę doradzic to niech jednej nocy dadza 160 ml potem 150 potem 130 nastepnie 110 ( 110 mozna przez 2, 3 noce ) potem zejsc do 100 ml i druga rada jest taka ..po wypiciu mleczka ( mam nadzieje ze nie slodzonego ) podac kilka sporych łyków czystej wody :)

2014-06-04 11:20

Mamuśka nie orientuję się czy byli u stomatologa ale podsune im ten temat;) chodzi o to ze są super rodzicami, bardzo dbają o dziecko ale nie mogą pozbyć się tego jednego problemu...